Polskie hokeistki przegrały spotkanie z reprezentacją Korei podczas mistrzostw świata dywizji IB w Suwon. Tym samym znacznie utrudniły sobie kwestię awansu na bezpośrednie zaplecze elity.

W pierwszej tercji Biało-Czerwone miały swoje szanse na otwarcie wyniku spotkania, jednak to gospodynie turnieju wykorzystały grę w przewadze i od 17. minuty prowadziły po trafieniu Chaelin Park. W drugiej odsłonie meczu Koreanki zdecydowanie przejęły inicjatywę, co skutkowało kolejnymi dwiema bramkami autorstwa Heewon Kim i Jiyeon Choi odpowiednio w 30. i 34. minucie. Wynik meczu na 4:0 ustaliła w 43. minucie wracająca z ławki kar kapitan drużyny Soojin Han.

Zwycięstwo Koreanek wywindowało je na prowadzenie w tabeli turnieju – mają jednak na koncie stracony punkt z Włoszkami, z którymi wygrały dopiero w dogrywce. Wtorkowe wygrane Słowenek z Kazaszkami 2:1 i Włoszek z Brytyjkami 2:0 każą podejrzewać, że najtrudniejsze wyzwania gospodynie mają już za sobą.

W środę hokeistki mają dzień przerwy. W czwartek Polki zmierzą się z Brytyjkami, z którymi w sparingu rozegranym już w Suwon w ubiegły piątek przegrały 2:6. Włoszki mierzyć się będą z Kazaszkami, a Słowenki z Koreankami.