Już dziś wieczorem nie tylko poznamy wyniki wyborów parlamentarnych, ale także zostanie rozegrany mecz reprezentacji Polski z Mołdawia, która będzie chciała się zrewanżować za kompromitująca wpadkę w Kiszyniowie. 

 

Przedmeczowe spekulacje

Dzisiejsze spotkanie z Mołdawia będzie dla trenera Probierza pierwszym spotkaniem na stadionie narodowym i, dlatego też mocno zależy mu na wyniki tego spotkania. Przed meczem w mediach dużo się mówi o nowym otwarciu Reprezentacji, co mieliśmy dane w meczu z Wyspami Owczymi, gdzie szansy debiuty dostało, aż 4 zawodników. Dzisiejsze spotkanie jest traktowane, jako mecz, który trzeba wygrać, jednak dziś od drużyny będziemy wymagać pewnego stylu, zaangażowania i dominacji nad przeciwnikiem w każdym aspekcie. Wysoka wygrana w takim meczu da wszystkim przekonania w zakończone sukcesywnie eliminacje do mistrzostw Europy meczem z Czechami, który będzie meczem o bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy. 

 

Nowe ustawienie i próba innych zawodników 

Skład jakim dziś wyjdzie na to spotkanie reprezentacja Polski, jak można przypuszczać nie jest jeszcze znany, lecz w mediach od rana huczy o przewidywanych składach. Wczoraj do tego odniósł się również sam selekcjoner podczas konferencji prasowej, który zapowiedział grę na 2 napastników i jednym z nich ma być Arek Milik, jeśli będzie zdrowy. Trener chce aby zawodnicy wzięli większą odpowiedzialność na boisku i zagrali jeszcze lepiej niż w ostatnim meczu. Analizując słowa selekcjonera można przypuszczać, iż wyjdziemy na to spotkanie w systemie 1-3-5-2, z kapitanem Piotrem Zieliński, Arkiem Milikiem oraz Wojciechem Szczęsnym. 

Sytuacja w tabeli. 

Po 6 meczach zajmuje 2 pozycję z 9 punktami, mając 8 strzelonych i 8 straconych bramek. Tylko punkt przewagi nad Czechami, którzy mają mecz mniej oraz, aż 4 punkty straty do reprezentacji Albanii, którą już będzie bardzo ciężko dogonić. Polacy, mając 2 mecze do końca, wygrywając oba, w tym najważniejszy z Czechami, wywalcza bezpośredni awans na mistrzostwa Europy nie, oglądając się na sytuacje rywali. Zwycięstwo i remis z Czechami nie da nam zbyt dużo, ponieważ wtedy trzeba liczyć na potknięcie Czechów, którzy grają z Wyspami Owczymi oraz Mołdawia. Podsumowując jeśli chcemy awansować to nie ma już miejsca na wpadki, musimy z pełnym skupieniem podejść do końcowych spotkań eliminacji do mistrzostw Europy. 

Przewidywany skład na mecz z Mołdawia – Szczęsny – Kiwior, Peda, Kędziora – Wszołek, Dziczek, Szymański, Zieliński, Frankowski, – Świderski, Milik. 

Dominik Ochab

 

 

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.