Dziś reprezentację Polski w piłce ręcznej czeka ostatnie spotkanie w 2 fazie grupowej podczas Mistrzostw Świata. Rywalem będzie Iran, który zamyka tabelę. To pojedynek o 3 wygraną na tym turnieju i udane pożegnanie z polskimi kibicami.

Szansa na 4 miejsce w grupie

Wygrana nad Czarnogórą sprawiła, że reprezentacja Polski awansowała w grupie na 4 miejsce i jej utrzymanie nie musi być aż tak trudne. Iran jest najsłabszy w grupie i pokonanie tego przeciwnika nie powinno być dostatecznie trudne. Poza tym wspomniana Czarnogóra podejmie Słowenię i w tym meczu nie będzie faworytem.

Rywal dobrze znany

Iran jest przeciwnikiem, z którym mierzyliśmy się już w tym roku podczas cyklu sparingów do tego właśnie turnieju. 4 stycznia pokonaliśmy ich 32:27 podczas Turnieju Noworocznego w Katowicach. 

Ten mecz to dla nas dobra okazja do podreperowania naszego bilansu bramkowego, ponieważ na ten moment Polska to najgorzej grająca drużyna w ataku. Każdy z naszych grupowych rywali ma na koncie więcej bramek od nas, nawet nasz dzisiejszy przeciwnik. 

Wygrana da powtórkę sprzed 2 lat

2 lata temu podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w Egipcie zajęła ostatecznie 13 miejsce. Zwycięstwo w tym spotkaniu pozwoli nam na powtórkę i zajęcie lokat od 13 do 16. Wydaje się, że to aktualnie nasze możliwości w światowym handballu.

Ostatni pojedynek naszej reprezentacji rozpocznie się o godzinie 18. Transmisja w TVP Sport.

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.