Kobietom o medal powalczyć się nie udało, ale u mężczyzn medal to cel minimum. Polscy siatkarze już dziś rozpoczną zmagania w Mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni mecze grupowe w grupie C będą rozgrywać w Skopje.

Największym sukcesem naszej męskiej kadry na ME jest złoty medal wywalczony w 2009 roku. Od tamtego czasu reprezentacja Polski zdążyła zdobyć dwa mistrzostwa świata, ale na europejskiej imprezie nie było już tak dobrze. W ostatniej edycji ME w 2021 roku podopieczni Vitala Heynena zdobyli brązowy medal, pokonując w katowickim Spodku Serbię 3:0.

W tym roku apetyty są jeszcze większe. Polacy w Mistrzostwach Świata zdobyli srebrny medal. Podopiecznym Nikola Grbicia udało się także, w tym roku nie tak dawno triumfować w Lidze Narodów. Turniej finałowy odbywał się w Gdańsku co na pewno pomogło Polakom.

Przed Mistrzostwami Europy nasz zespół wziął udział w memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera. W Krakowie wygrali Francją 3:1 oraz przegrali ze Słowenią 0:3 i Włochami 1:3. W turnieju zajęli trzecie miejsce. W próbie generalnej zmierzyli się w meczu towarzyskim z Ukraińcami, z którymi po wymgającym meczu wygrali 3:2.

ME 2023: mecze polskich siatkarzy w grupie C [TERMINARZ]

31 sierpnia: Polska – Czechy (godz. 20)
1 września: Holandia – Polska (godz. 20
3 września: Polska – Macedonia Północna (godz. 20)
5 września: Polska – Dania (godz. 20)
6 września: Czarnogóra – Polska (godz. 17)