Spotkania bez niespodzianek, Świątek w finale.

Sakkari M. 0 – 2 Sabalenka A.

Bardzo dobry mecz Białorusinki, która seta pierwszego seta zaczęła bardzo dobrze, od szybkiego prowadzenia 0 – 3, później przyszedł gorszy moment i Greczynka wyrównała stan na po trzy w gemach. W końcowej fazie seta Sabalenka, utrzymała formę, wygrywając do czterech. W drugim secie Sakkari była już bezradna, wygrała tylko jednego gema i przegrała cały mecz. Białorusinka z kolejnym finałem na kortach ziemnych.

Świątek I. 2 – 0 Kudiermietowa W.

Polka fenomenalnie rozegrała to spotkanie. W pierwszym secie oddała Rosjance zaledwie jednego gema. W następnym secie obraz meczu  nie zmienił się, Świątek grała konsekwentnie i tak jak w wcześniejszym secie dała wygrać rywalce zaledwie jednego gema. W konsekwencji Polka odnosi dziewiąte zwycięstwo z rzędu na kortach ziemnych i osiąga kolejny finał.