Czwarty dzień turniejowych zmagań w ZEA, wielka niespodzianka i dwa walkowery.

Barbora Krejcikova 2 – 1 Aryna Sabalenka

Druga rakieta świata świetnie weszła w to spotkanie, by w równe pół godziny wygrać pierwszego seta do zera. Drugi set nie był już taki jednostronny, chodź zapowiadał się na takiego. Z początku seta Białorusinka prowadziła już 1:3, dzięki przełamaniu. W czwartym gemie Czeszka odłamała Białorusinkę. W kolejnych gemach, zawodniczki kolejno wygrywały swoje serwisy więc do rozstrzygnięcia potrzebny był tie break, gdzie minimalne błędy Sabalenki, dały zwycięstwo Krejcikowej i remis. Trzecia partia była najgorsza od początku tego sezonu dla Białorusinki. Sabalenka ugrała zaledwie gema, by następnie przegrać pięć z rzędu. Jedna z faworytek do triumfu odpada z turnieju. Warto przypomnieć że była to pierwsza porażka tej tenisistki w tym roku.

Karolina Muchova – Jessica Pegula

Obie tenisistki nie wyszły nawet na kort ponieważ Czeszka wycofała się z turnieju.

Iga Świątek  – Karolina Pliskova

Polka w kolejnej rundzie bez gry. Prawdopodobnym powodem wycofania się Czeszki był wirus który złapała.

Madison Keys 0  – 2 Coco Gauf

Mecz dwóch Amerykanek nie był zbytnio ciekawy. Gauf od początku kontrolowała mecz wygrywając pewnie pierwszego seta 2:6. W drugim starsza koleżanka pokazała więcej umiejętności, ale mimo to nic to nie dało. Keys w drugim przegrała 5: 7