Podczas ostatniego weekendu mogliśmy zaobserwować 20 kolejkę Niemieckiej Bundesligi. Mogliśmy doświadczyć wielu emocji i niespodzianek, a także ciekawych i wyrównanych meczów.

Niespodziewane wyniki, jakość lidera, tak można opisać w małej części  kolejkę. Mogliśmy oglądać, naprawdę dużo bramek a ich średnia wynosi aż 3. Bayern łatwo pokonał niżej notowanego rywala, a wiceliderzy po ciężkim spotkaniu wygrali 2:1. Przyjrzyjmy się ostatniej kolejce  Bundesligi.

Bayern Monachium-Bochum 3:0

Mistrzowie Niemiec bez problemów zwyciężyli z Bochum. 15-sta drużyna w tabeli walczyła, ale nie dowiozła tego na boisku. Bayern zdominował rywali w każdym aspekcie. Strzelaninę rozpoczął Thomas Mueller w 41 minucie meczu, kolejne bramki dla ekipy z Bawarii padały już w drugiej części spotkania. Drugą bramkę dla Bayernu strzelił Kingsley Coman. Mecz zamknął Serge Gnabry, wykorzystując rzut karny.

RB Lipsk-Union Berlin 1:2

Najlepiej zapowiadające się spotkanie w tej kolejce przyniosło dużo emocji. Pierwszą bramkę dla RB Lipska strzelił Benjamin Henrichs w 24 minucie. Na kolejne trafienia musieliśmy czekać do drugiej połowy. Zdobywcą wyrównującej bramki został Janik Haberer. W 72 minucie rzut karny wykorzystał Niemiecki obrońca Robin Knoche. Dał on zwycięstwo swojej drużynie. Jednak to nie koniec emocji na Red Bull Arena. W 80 minucie Yussuf Poulsen zdobył bramkę, lecz znajdował się na pozycji spalonej.

FC Koeln-Eintracht Frankfurt 3:0

Dużą niespodzianką było starcie FC Koeln i Eintrachtu Frankfurt. Na RheinEnergieStadion gospodarze sprawili dużą sensację, wygrywając z 6 drużyną w tabeli. Jeżeli popatrzymy na statystyki, można zobaczyć, że grą przeważał Eintracht. Pierwsza bramka padła w 49 minucie, a jej strzelcem był Timo Hubers. Pozostałe bramki zdobył Ellyes Skhiri.

Obecnym liderem jest Bayern Monachium, mając tylko jeden punkt przewagi nad drugim Unionem. Na 3 miejscu plasuje się Borussia Dortmund, tuż przed SC Freiburgiem. W górnej części tabeli występuje duży ścisk, ponieważ 6-sty Eintracht traci do Bayernu 7 punktów. W strefie spadkowej znajdują się kolejno: Hertha Berlin, VFB Stuttgart, FC Schalke.