Piłka do piłki ręcznej
Piłka do piłki ręcznej / źródło: pixabay.com / fot. JeppeSmedNielsen

Po zaskakująco dobrej rundzie wstępnej mistrzostw świata w Egipcie Polacy zawalczą w grupie o ćwierćfinał. Bój o najlepszą „ósemkę” Biało–czerwoni otworzą meczem z reprezentacją Urugwaju.

Po zwycięstwach nad Brazylią oraz Tunezją i nieznaczną porażką z Hiszpanami Polacy weszli do kolejnej fazy rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny na świecie. O awans do ćwierćfinału powalczą w spotkaniach z Urugwajem, Niemcami oraz Węgrami. Rywalizację w grupie Biało–czerwoni rozpoczynają z dwoma punktami na koncie, tracąc do miejsca dającego promocję tylko jedno „oczko”.

Polacy są wyraźnym faworytem dzisiejszego starcia. Urugwajczycy w pierwszej części turnieju odnieśli dwie dotkliwie porażki ze swoimi rywalami i przeszli dalej tylko dzięki wycofaniu się z rywalizacji reprezentacji Wysp Zielonego Przylądka. Drużyna z Ameryki jest definitywnie najsłabszym przeciwnikiem Polaków w tej fazie. Spotkanie z Urugwajczykami powinno być dla podopiecznych Patryka Rombla jedynie rozgrzewką przed nadchodzącymi starciami z Niemcami oraz Węgrami, w których będzie trudno o zwycięstwo.

Dzisiejszy mecz z Urugwajem rozpocznie się o godzinie 15:30. Jak zawsze, relację z niego będzie można znaleźć w Radiu Gol. Do kanału 1. serdecznie zapraszają prowadzący – Maciej Piotrowski, a także Mateusz Kowalski.


Autor: Adam Wojtowicz

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.