Polacy zgodnie z przewidywaniami, z powodzeniem startują na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata. Z kolejnego medalu możemy cieszyć się za sprawą Macieja Sochala, który zdobył brązowy medal w rzucie maczugą (kategoria F32).

Mistrz Paraolimpijski z Rio (2016 rok), Maciej Sochal był jednym z faworytów finałowego konkursu rzutu maczugą (kategoria F32). 32-latek zaprezentował się bardzo dobrze i rzutem na odległość 31,90 metra, zapewnił sobie brązowy medal.

Bardzo blisko podium, bo na 4. miejscu rywalizację w skoku w dal (kategoria T38) zakończyła Róża Kozakowska. Nasza zawodniczka w najlepszej próbie uzyskała 4,70 metra.

To samo miejsce zajął w biegu na 400 metrów (kategoria T37) Michał Kotkowski. Polak pobiegł świetnie zarówno w eliminacjach oraz w finale. Wyśrubował swój rekord życiowy do poziomu 51,83 sekundy. Poziom był niesamowity, bo zwycięzca biegu pobił Rekord Świata (50,45 sekundy).  Siódme miejsce na tym samym dystansie zajął Jakub Nicpoń (kategoria T13). W finale dobiegł do mety w czasie 51,44 sekundy.

W finale pchnięcia kulą (kategoria F37) 5. miejsce z rekordem życiowym zajął Tomasz Ściubak – 13,54 metra. 9. miejsce zajął Jakub Mirosław, który również poprawił swój rekord życiowy – 13,33 metra.

Polska po trzech dniach ma na koncie dwa srebrne oraz trzy brązowe medale.