Zakończyła się kolejna kolejka siatkarskiej PlusLigi. Niestety po raz kolejny koronawirus storpedował serię gier, ponieważ trzech spotkań nie udało się rozegrać. Nie odbyły się mecze Skry Bełchatów z Jastrzębskim Węglem, MKS-u Będzin z GKS-em Katowice i VERVY Warszawa Orlen Paliwa z Treflem Gdańsk. 

Na szczęście jednak odbyły się pozostałe mecze. Bardzo ciekawie zapowiadało się starcie Aluron CMC Warty Zawiercie z Cerradem Czarnymi Radom. Zespół z Zawiercia, który znakomicie rozpoczął sezon chciał potwierdzić dobrą dyspozycję, co doskonale im się udało. Pewne zwycięstwo 3:0 pokazało, że Cerrad musi wiele poprawić w swojej grze.

Po nich na parkiet w Kędzierzynie – Koźlu wyszli siatkarze ZAKSY i Indykpolu AZS Olsztyn. Faworytem rzecz jasna był zespół mistrza Polski i potwierdził to, choć wcale nie było im o to łatwo. Olsztynianie postawili twarde warunki rywalom, czego efektem była długotrwała i wyrównana walka w pierwszej partii. Wygrana 25:21 nie przyszła zespołowi Grbicia łatwo, w przeciwieństwie do drugiej partii, kiedy od początku drużyna z Kędzierzyna – Koźla osiągnęła sporą przewagę. W trzecim secie przyszło rozprężenie, które sprawiło, że „Akademicy” urwali partię, natomiast czwarta potyczka już potwierdziła wygraną ZAKSY.

Kolejnym meczem była rywalizacja między Stalą Nysa, a próbującą z każdym meczem poprawiać się Asseco Resovią. Stal zaskoczyła Rzeszowian, czego efektem była znakomita gra w pierwszym i trzecim secie. Resovia pierwszy raz w tym sezonie była w sytuacji, kiedy musiała gonić wynik, a nie go kontrolować i mimo to potrafiła wrócić w meczu. Ostatecznie wynik tego meczu był doskonale znany kibicom z Rzeszowa, ponieważ wszystkie zwycięstwa ich zespołu kończyły się wynikiem 3:2. 

Szóstą, ale kolejną niepełną kolejkę zakończyło starcie w Lubinie, gdzie Cuprum grał ze Ślepskiem Malow Suwałki. Było to starcie mocno jednostronne, ponieważ Ślepsk rozegrał je koncertowo, pewnie wygrywając 3:0.  

Na kolejne emocje z PlusLigą nie trzeba będzie jednak długo czekać, ponieważ już w środę rozpocznie się siódma kolejka. Hitowo zapowiadają się mecze między Asseco Resovią i Aluronem CMC Wartą Zawiercie i Trefla Gdańsk ze Skrą Bełchatów.  

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.