Podczas dwóch rozegranych na Wielkiej Krokwi w niedzielę konkursów Pucharu Kontynentalnego Ulrich Wohlgenannt udowodnił swoją wspaniałą formę i zdominował rywalizację, dwukrotnie wygrywając. Polakom ani razu nie udało się zdobyć miejsca na podium.

W porannym konkursie Wohlgenannt pokonał Manuela Fettnera jedynie o 0,4 punktu. Na podium do dwóch Austriaków dołączył Cene Prevc, który dwukrotnie lądował za 134. metrem. Najwyżej sklasyfikowanym spośród Polaków w tym konkursie został Stefan Hula, który zajął 6. miejsce. 8. był Klemens Murańka, a Jakub Wolny 12. Punkty Pucharu Kontynentalnego zdobyli także Paweł Wąsek (15.), Aleksander Zniszczoł (19.), Tomasz Pilch (21.), i Maciej Kot (30.). Pozostali Polacy znaleźli się poza drugą serią, a najbliżej awansu do niej był Kacper Juroszek, któremu zabrakło 20,9 punktu.

Niedługo po zakończeniu porannych zmagań wystartował drugi konkurs. Tym razem Wohlgenanntowi zwycięstwo dały dwa wspaniałe skoki o długości 141 i 137,5 metra. Dzięki nim Austriakowi udało się uzyskać dwa punkty przewagi nad drugim Markusem Schiffnerem. Ten natomiast miał znaczną zaliczkę nad trzecim po raz kolejny Cene Prevcem. Wśród biało-czerwonych tym razem wyróżnił się Maciej Kot, który zdobył 6. miejsce, ze stratą niecałych dziewięciu „oczek” do podium. W najlepszej „10” znalazł się również Aleksander Zniszczoł, który finiszował na 9. pozycji ex aequo z Andersem Haare. 14. miejsce w tych zmaganiach zajął Stefan Hula, 17. był Paweł Wąsek, a Jakub Wolny 18. Oprócz nich w „30” znalazł się Tomasz Pilch, który finiszował 21. Niespodzianką był wynik Klemensa Murańki, który zajął dopiero 36. miejsce i stracił do drugiej serii 13,2 punktu.

Obecnie liderem klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego pozostaje Markus Schiffner, który ma na koncie 794 punktów. Goni go jednak Ulrich Wohlgenannt, który ma do lidera stratę 133 „oczek”. Najlepiej spośród Polaków sklasyfikowany jest Aleksander Zniszczoł, któremu 382 punktów daje w tym momencie 7. miejsce. W czołówce znajduje się również Maciej Kot – 29-latek jest 10. z dorobkiem 370 „oczek”. Już za dwa tygodnie w Chaikovsky odbędą się dwa konkursy, które będą finałem sezonu PK.

Autor: Adam Wojtowicz