W czwartej kolejce Ekstraligi pierwszą porażkę odniósł Górnik Łęczna. Jedyną niepokonaną drużyną jest zatem TME SMS Łódź, który zanotował kolejne przekonujące zwycięstwo.

Łęcznianki w „górniczych derbach” przegrały u siebie 0:3 z GKS-em Katowice po golach Amelii Bińkowskiej, Kasandry Rybarczuk i Marleny Hajduk. Tak samo wysokie zwycięstwo zanotowała inna drużyna z województwa śląskiego – Czarni Antrans Sosnowiec zaskakująco łatwo poradzili sobie z Pogonią Szczecin, triumfując dzięki bramkom Darii Kurzawy, Dżesiki Jaszek i Alicji Materek. Te dwie wygrane GieKSy i Czarnych pozwoliły spłaszczyć tabelę, ale jedynie od drugiego miejsca.

Obrończynie tytułu, TME SMS Łódź, wygrały bowiem na wyjeździe z Pogonią Dekpol Tczew. Cztery gole Dominiki Kopińskiej wysforowały ją na pozycję liderki klasyfikacji strzelczyń sezonu 2022/2023, natomiast hat-trick Klaudii Jedlińskiej zbliżył ją na jedną bramkę do wiceliderki, Magdaleny Sobal, grającej właśnie w drużynie z Tczewa. Tak jak kolejne czyste konto zanotowała Oliwia Szperkowska, tak wciąż zero „z przodu” ma HydroTruck Radom. Tym razem drugi z beniaminków przegrał u siebie 0:3 ze Śląskiem Wrocław, dla którego gole strzeliły letnie nabytki drużyny z Dolnego Śląska – Julia Maskiewicz (transfer z Medyka), Klaudia Adamek (transfer z Rekordu) i Katarzyna Białoszewska (transfer z Tarnovii).

Najbardziej zacięte były mecze drużyn z dolnej połowy tabeli. AP ORLEN Gdańsk wciąż nie doczekał się pierwszych punktów, przegrywając 0:1 ze zdecydowanie wyżej notowanym AZS-em UJ Kraków, dla którego gola strzeliła dopiero w 83. minucie Weronika Wójcik. Z kolei Sportis KKP Bydgoszcz zanotował trzecią z rzędu przegraną jednym golem – 2:3 z KKPK Medykiem POLOmarket Konin. Dla gospodyń trafiały Agnieszka Glinka i Paulina Oleksiak, natomiast dla ekipy z Wielkopolski Anna Gawrońska, Patrycja Ziemba i Grigoria Poúliou.

W tabeli z kompletem punktów prowadzą obrończynie mistrzowskiego tytułu, za nimi plasuje się pięć drużyn z jedną porażką. Dolną połowę tabeli otwiera Medyk z sześcioma punktami, a za nimi są Sportis i obie Pogonie z trzema. Na pierwsze punkty czekają gdańszczanki i radomianki.