Sinner i Auger-Aliassime są już poza turniejem w Paryżu. Ich szanse na ATP Finals zdecydowanie zmalały. Dodatkowo – Hubert Hurkacz ma „otwartą” drabinkę do półfinału. Dopiero tam może spotkać kogoś, kto zajmuje wyższe niż 50. miejsce w rankingu ATP.

Zaskakujące rozstrzygnięcia zaczęły się już w pierwszych meczach. Felix Auger-Aliassime gładko – w dwóch setach – uległ Dominikowi Koepferowi. Niemiec pokonał już wcześniej Andy’ego Murraya, a teraz pokazał miejsce w szeregu Kanadyjczykowi. Jego następnym rywalem będzie Hubert Hurkacz.

Hurkacz, który swój mecz również wygrał po dwóch setach, ale nie była to najpewniejsza gra Polaka. Przegrał bowiem swój serwis aż trzy razy w trakcie tych dwóch partii, co nie zdarza mu się za często. Dodatkowo, w pierwszym secie, miał przewagę pięciu gemów (5-0), którą roztrwonił do 5-5-. Szybko się opamiętał i wygrał seta 7-5. Jeśli Polak chce myśleć o miejscu w ATP Finals w następnych meczach musi zdecydowanie poprawić swoją grę, gdyż dojście do półfinału wcale nie musi być „spacerkiem”.

Kolejną dobrą wiadomością dla Hubiego był wynik meczu dwóch młodziaków – Alcaraza i Sinnera. Ten drugi cały czas jest w wyścigu o turniej finałowy w Turynie i potrzebuje punktów, jak tlenu. Tymczasem Alcaraz wybił ten pomysł Włochowi z głowy i ograł go w dwóch, bardzo wymagających setach. Hiszpan pokazuje ostatnio kawał dobrego tenisa i jest ciężkim przeciwnikiem dla każdego w tourze.

Z turnieju odpadli dziś również Stefanos Tsitsipas (krecz w meczu z Alexeiem Popyrinem) i Andriej Rublow (porażka z Taylorem Fritzem). Swoje spotkania wygrali m.in. Gael Monfils, Danił Miedwiediew, Alexander Zverev, czy Cameron Norrie.

Pełna drabinka turnieju do wglądu TUTAJ.