21-letnia Klaudia Siciarz oraz 24-letni Węgier Valdo Szulc zwyciężyli w biegu na dystansie 60 metrów przez płotki podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi. Dobrą formę zaprezentował również po raz kolejny Damian Czykier, który był drugi ze świetnym czasem 7,58 sekundy!

W pierwszym biegu eliminacyjnym najlepszy okazał się Węgier Valdo Szucs z czasem 7,70 sekundy. Tuż za jego plecami uplasowali się odpowiednio Damian Czykier (7,71 sekundy), Dawid Żebrowski (7,81 sekundy) oraz Artur Noga (7,89 sekundy) i to ta czwórka awansowała z tej serii do finału. Drugi bieg wygrał Milan Trajković z Cypru. Uzyskał on najszybszy czas eliminacji – 7,65 sekundy. Do finału awansowali również Dominik Staśkiewicz (7,80 sekundy – rerkod życiowy), który był trzeci oraz czwarty Kacper Schubert (7,86 sekundy)

Wśród Pań najszybsza w eliminacjach okazała się być zwyciężczyni pierwszego biegu, czyli Klaudia Siciarz z najlepszym czasem w tym sezonie 8.05 sekundy. Druga ze świetnym czasem była 18-latka Pia Skrzyszowska (8,10 sekundy – rekord życiowy). Drugi bieg wygrała Amerykanka Evonne Britton z czasem 8,17 sekundy. Na czwartym miejscu z awansem do finału uplasowała się Klaudia Wojtunik (8,34 sekundy – rekord życiowy).

W finale najszybciej wystartował Valdo Szucs i to on wygrał mityng Orlen Cup z czasem 7,57 sekundy, który jest jego nowym rekordem życiowym. Dosłownie o włos za nim na metę wbiegł Damian Czykier, który po raz kolejny uzyskał wspaniały czas – 7,58 sekundy. Trzeci był Cypryjczyk Trajković – 7,67 sekundy. Piąte miejsce zajął Artur Noga (7,77 sekundy), szóste Dawid Żebrowski (7,81 sekundy), siódme Kacper Schubert (7,88 sekundy), a ósmy Dominik Staśkiewicz (7,92 sekundy).

Finał kobiet podobnie jak eliminacje zdominowała Klaudia Siciarz. 21-letnia płotkarka pobiegła 8,04 sekundy, poprawiając o 0,01 sekundy najlepszy czas w tym sezonie. O ułamek sekundy przegrała z nią Pia Skrzyszowska, która robiła co mogła, ale musiała uznać wyższość starszej koleżanki. Czas przez nią uzyskany jest jednak świetny i pokazuje, że rośnie nam kolejny sprintersko/płotkarski talent – 8,05 sekundy i poprawiony rekord życiowy z eliminacji. Trzecia była Amerykanka Britton – 8.06 sekundy. Szóste miejsce zajęła Klaudia Wojtunik i ona również po raz kolejny poprawiła swoją „życiówkę” – 8,25 sekundy.