Już dziś późnym wieczorem odbędzie się mecz rewanżowy ćwierćfinału Ligi Mistrzyń Kobiet w piłce nożnej. Zmierzą się w nim piłkarki Olympique Lyon z Juventusem. Zostanie on rozegrany na Olympique Lyonnais Stadium.

W pierwszym spotkaniu w Turynie tamtejsze gospodynie wygrali 2:1 i są bliżej awansu do półfinału elitarnych rozgrywek. Mimo wszystko to piłkarki z Francji są ZDECYDOWANYMI faworytkami tego meczu według bukmacherów mimo, że są w trudnej sytuacji ale i spokojnie do wybrnięcia.

Olympique Lyon wygrał osiem ze swoich dziesięciu ostatnich meczów. Podopieczne Soni Bompastor wygrały swoją grupę w Lidze Mistrzyń. Zwycieżyły one w tym turnieju 5 meczów i zaliczyły 1 porażkę. Jest to wciąż jeden z najlepszych klubów na świecie w piłce kobiecej z którym trzeba się liczyć. Zagrają one najprawdopodobniej w systemie 4-3-3.

Juventus zaś zakończył swoje zmagania grupowe na drugim miejscu. Piłkarki włoskiego klubu są liderkami w tabeli ligi włoskiej, mając cztery punkty przewagi nad drugą w zestawieniu Romą. Ich 5 ostatnich meczów zakończyło się 3 zwycięstwami, remisem i porażką. Są w niezłej formie i będą chciały wywalczyć awans do półfinału tych rozgrywek. Większość przewiduje, że również wystąpią w tym meczu w formacji 4-3-3.

Składy:

Olympique Lyon: Endler – Bathy, Buchanan, Renard(k), Bacha – Horan, Egurrola, Macarlo – Cascarino, Hegerberg, Malard

 

Juventus: Magnin – Boattin, Sembrant, Gama, Lenzini – Cernola, Pedersen, Rosucci – Hurtig, Girelli, Bonansea

 

Mecz rozpoczyna się o godzinie 21 i sędziować go będzie Riem Hussein z Niemiec.

 

Marcin Kowalewski

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.