Tureckie Galatasaray Stambuł poinformowało o wypożyczeniu z Benficy Lizbona 30-letniego reprezentanta Szwajcarii napastnika Harisa Seferovica.

Seferović trafia do Stambułu na zasadzie rocznego wypożyczenia, z możliwością wykupu piłkarza z Lizbony  o kwocie 2,5 miliona euro.

86-krotny reprezentant Szwajcarii opuszcza portugalski klub po pięciu latach. W tym czasie zdołał rozegrać w barwach „Orłów” aż 187 spotkaniach, zdobywając 74 bramki i notując 24 asysty. Wcześniej był zawodnikiem takich klubów jak: Fiorentina, Real Sociedad czy Eintracht Frankfurt.

Nowa drużyna Szwajcara Galatasaray w poprzednim sezonie Super Lig zajęło w ligowej tabeli dopiero 13 miejsce, więc po takim fatalnym sezonie musiały być gruntowne zmiany. Wcześniej na stadion Nef Stadyumu trafili: Mostafa Mohamed, Sérgio Oliveira, Abdülkerim Bardakci oraz Kazimcan Karatas.

Autor: Miłosz Sojka

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.