Jak poinformował w rozmowie z Eurosportem szef zespołu UAE Team Emirates Mario Gianetti polski kolarz Rafał Majka nie wystartuje w 17 etapie Tour de France, co automatycznie oznacza koniec udziału w tej prestiżowej imprezie dla 32 -latka z Zegartowic.

Majka podczas wczorajszego 16 etapu Tour de France doznał naderwania mięśnia uda po zerwaniu łańcucha z jego roweru podczas wspinaczki. Dla ekipy UAE Team Emirates jest to wielki cios, ponieważ Polak był pomocnikiem wyścigowym wicelidera wyścigu Słoweńca Tadeja Pogačara, który ma chrapkę na wygranie trzeci raz z rzędu wygrać ten prestiżowy wyścig.

Na obecną chwilę liderem wyścigu jest Duńczyk Jonas Vingegaard z ekipy Jumbo-Visma, który wyprzedza słoweńskiego kolarza o 2.22 min.

Autor: Miłosz Sojka

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.