Pora na pierwsze skoki podczas 71. edycji Turnieju Czterech Skoczni! Tradycyjnie impreza rozpoczyna się w Oberstdorfie. Dziś zostaną rozegrane kwalifikacje, jutro premierowy konkurs. 

Schattenbergschanze to obiekt o punkcie K na 120 metrze i HS na 137 metrze. Bardzo stary jest rekord tej skoczni, bo ustanowił go Sigurd Pettersen 29.12.2003 roku i wynosi 143,5 metra. Najwięcej triumfów na inaugurację Turnieju Czterech Skoczni odnieśli Ryōyū Kobayashi, Martin Schmitt i Dieter Thoma, którzy wygrywali trzykrotnie. Japończyk okazał się najlepszy w ubiegłym roku i sięgnął później po zwycięstwo w całej imprezie. Polscy skoczkowie, którzy triumfowali na zboczu Góry Cieni to Adam Małysz (2007) i Kamil Stoch (2017). Obaj uzbierali również po trzy miejsca na podium. Dwukrotnie na trzecim miejscu zawody kończył także Dawid Kubacki. 

W środę w Oberstdorfie rozegrane zostaną dwie serie treningowe oraz kwalifikacje. Kwalifikacje bardzo istotne bo ustawią pary KO czwartkowego konkursu. Na starcie ujrzymy 61 zawodników z siedemnastu państw. W tym gronie jest sześciu reprezentantów Polski – debiutujący w TCS Jan Habdas oraz Stefan Hula, Paweł Wąsek, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Na liście startowej nie brakuje najgroźniejszych rywali lidera Pucharu Świata. Są nimi Anze Lanisek, Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft czy Manuel Fettner. 

Kto w tym roku okaże się najlepszy na zboczu Góry Cieni i założy plastron lidera Turnieju Czterech Skoczni? Relacja z zawodów w Radio GOL w czwartek od 16:30. Zapraszamy!

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Student dziennikarstwa i pasjonat sportu. Zakochany w hiszpańskim futbolu od rywalizacji Messi vs Ronaldo w La Liga. Tworząc artykuły popijam yerba mate.