San Antonio Spurs grali w Salt Lake City, gdzie musieli uznać wyższość Utah Jazz 102:118. Najwięcej punktów dla Ostróg zdobył Jeremy Sochan – 22. Polak zaliczył też sześć zbiórek i dwie asysty.

Do przerwy Spurs prowadzili 65:55. Duża w tym zasługa Sochana, który zdobył 13 ze swoich 22 punktów w pierwszej połowie.

Kluczem do zwycięstwa Jazz okazała się trzecia kwarta, którą gospodarze wygrali 30:14. Na początku czwartej, między innymi po dobrych akcjach Sochana, Spurs starali się wrócić do gry. Na sześć minut przed końcem Jazz prowadzili 103:96, ale chwilę później było już 110:100, a całe spotkanie zakończyło się ich wygraną 118:102.

Najlepszym zawodnikiem Jazz był jak zwykle Lauri Markkanen, który zdobył 27 punktów, z czego 20 w drugiej połowie.

– Nie jesteśmy jeszcze zespołem, który gra dobrze przez 48 minut. Mieliśmy dobrą pierwszą połowę, ale nie byliśmy w stanie tego utrzymać i kontynuować. To gra polegająca na spójności i egzekwowaniu – przyznał po meczu trener Gregg Popovich.

Dla Jeremiego Sochana był to drugi raz w tym sezonie, kiedy okazał się najlepszym strzelcem Spurs. Wcześniej było to w grudniu, kiedy rzucił Pelicans 23 punkty. Minionej nocy zdobył 22. Trafił osiem z z 18 rzutów z gry, z czego jeden na cztery z dystansu i trafił pięć z siedmiu osobistych.

Rekord kariery Jeremiego Sochana w NBA wynosi 30 punktów, które zdobył 28 stycznia przeciwko Phoenix Suns.

Najbliższe mecze Spurs:

• 28 lutego / 1 marca (noc z wtorku na środę): Utah Jazz – San Antonio Spurs godz. 3:00
  • 2/3 marca (noc z czwartku na piątek): San Antonio Spurs – Indiana Pacers godz. 02:30
  • 4/5 marca (noc z soboty na niedzielę): San Antonio Spurs – Houston Rockets godz. 02:00

źródło: Jeremy Sochan – biuro prasowe, PW