źródło: https://pixabay.com/pl/photos/allg%C3%A4u-oberstdorf-2711884/
źródło: https://pixabay.com/pl/photos/allg%C3%A4u-oberstdorf-2711884/

Pierwszym mistrzowskim konkursem skoków narciarskich w Oberstdorfie była rywalizacja pań na skoczni normalnej, o wielkości 106 metrów. Dzisiaj najlepszą zawodniczką okazała się Ema Klinec, dla której jest to pierwszy medal Mistrzostw Świata. Oprócz niej na „pudle” znalazły się Maren Lundby oraz Sara Takanashi. Obu Polek zabrakło w drugiej serii.

Po pierwszej próbie faworytką do triumfu w dzisiejszej rywalizacji była Marita Kramer, która wylądowała na 109. metrze i wyprzedzała drugą Klinec o punkt. Polki zaprezentowały się niestety fatalnie i obie odpadły z rywalizacji. Anna Twardosz dzięki 83-metrowej próbie zdobyła 83,4 punktu, zajmując 33. pozycję. Jej koleżanka z reprezentacji, Kinga Rajda, była 38. – uzyskała jedynie 69,5 metra, co dało jej łączną notę 66,9.

W drugiej serii Kramer wypuściła zwycięstwo na imprezie z rąk, uzyskując jedynie 98 metrów i dając wygrać Emie Klinec. Ta zdobyła złoty medal dzięki swojej stabilności w obu próbach, wyprzedzając Maren Lundby o ponad trzy punkty. Norweżka oddała najlepszy skok drugiej części konkursu, ale to wystarczyło jej jedynie na pozycję tuż za mistrzynią. Trzecie miejsce przypadło Sarze Takanashi, której do srebrnego krążka zabrakło jedynie 0,2 punktu.

Marita Kramer ostatecznie ukończyła rywalizację na czwartej pozycji, z ogromną, niemal 20-punktową przewagą nad piątą Niką Kriznar. Za Słowenką znalazła się Silje Opseth, a 7. pozycja przypadła Thea Minyan Bjoerseth. 8. miejsce zdobyła dziś Daniela Irashko-Stolz, dziewiąta była Jerneja Brecl, a najlepszą „10” mistrzostw zamknęła Katharina Altahaus.

Już jutro kontynuacja mistrzostw w Oberstdorfie. Panie powalczą o tytuł drużynowy na normalnej skoczni, a panowie o kwalifikacje do konkursu. Następnie w sobotę czeka nas rywalizacja w drużynach mieszanych, a kobiety zakończą rywalizację na imprezie konkursem indywidualnym na dużej skoczni już w środę.

Autor: Adam Wojtowicz

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.