Baiba Bendika
Baiba Bendika / źródło: commons.wikimedia.org / fot. Marcus Cyron

Pierwszy biegowy akcent na MŚ w Oberstdorfie za nami. Środowe przedpołudnie upłynęło pod znakiem eliminacyjnych startów, w których najlepsi okazali się Łotyszka Baiba Bendika, znana z biathlonowych zmagań oraz reprezentant Tajlandii Mark Chanloung.

Środowy poranek (9:00) rozpoczął się od biegu eliminacyjnego pań. Na starcie zmagań stanęły 43 zawodniczki z wielu egzotycznych państw całego świata. Listę rezultatów zamknęły m.in. trzy biegaczki z Libanu. Na trasie pojawiła się także Kolumbijka, Czarnogórka i reprezentantka Chile.

Bieg eliminacyjny wygrała natomiast Łotyszka Baiba Bendika, którą od wielu lat obserwujemy podczas biathlonowych zmagań w Pucharze Świata. 29-latka zakończyła kwalifikacje z czasem 11:48.3. Drugie miejsce zajęła Tajka Karen Chanloung (+24.3), a trzecie Ormianka Katya Galtsyan (+1:05.9). Awans do biegu na 10 km techniką dowolną, który odbędzie się 2 marca 2021 roku, wywalczyła najlepsza „10”.

10. Sara Ponya Węgry 14:26.5 +2:38.2 301.17

Środowe przedpołudnie to z kolei bieg eliminacyjny mężczyzn, który ruszył o godzinie 10:30. Na starcie zmagań stanęło 86 zawodników. Tylko jednemu z nich – Brazylijczykowi Victorowi Santosowi nie udało się ukończył rywalizacji.

Bieg eliminacyjny wygrał natomiast Taj Mark Chanloung (24:23.8). Drugie miejsce zajął zaledwie 18-letni Nowozelandczyk Campbell Wright (+29.4), a trzecie Duńczyk Martin Moeller (+53.2). Awans do biegu na 15 km techniką dowolną, który odbędzie się 3 marca 2021 roku, wywalczyła najlepsza „10”.

10. Niks Saulitis Łotwa 26:23.8 +2:00.0 156.99

Biegowa karuzela na MŚ zaczyna nabierać tempa. Już jutro czeka nas rywalizacja w sprintach kobiet i mężczyzn. Relacja na żywo z tego wydarzenia w Kanale 1. Radia GOL od godziny 15:15. Czwartkowe zmagania z największą przyjemnością skomentuje dla Państwa Maciej Piotrowski.