Reprezentacja Brazylii odpadła z mundialu w Katarze po rzutach karnych z Chorwacją. Argentyńczycy zdołali zachować spokój i pokonali Holandię.

Chorwacja – Brazylia 1:1 k.4:2

Po emocjonujących 90. minutach, konieczna była dogrywka, w której Neymar strzelił imponującego gola. Tym samym zrównał się z legendarnym Pele w liczbie trafień dla Canarinhos – 77. Natomiast w 117. minucie rezerwowy Bruno Petković doprowadził do wyrównania i dostarczył do nerwów w serii jedenastek. Dominik Livaković jest specjalistą od zadań specjalnych i doprowadził Brazylijczyków do rozpaczy.

Golkiper Dinama Zagrzeb zatrzymał rzut karny wykonywany przez Rodrygo, zaś w słupek trafił Marquinhosa. Chorwaci wykorzystali je w komplecie i awansowali do półfinału mistrzostw świata. Podkreślano zwłaszcza ich charakter i wiarę do końca, dzięki którym przed sobą mają dwa spotkania. Zasmucony Neymar po mecz zastanawiał się na przyszłością w kadrze, a Tite podał się do dymisji.

Holandia – Argentyna 2:2 k. 4:3

Marzenie Lionela Messiego o mistrzostwie świata trwa nadal po tym, jak Argentyna pokonała Holandię w rzutach karnych po niezwykle dramatycznym ćwierćfinale na stadionie Lusail. Albicelestes w 73. minucie prowadzili z Oranje (2:0), ale determinacja rywali sprawiła, że w kolejnym ćwierćfinale byliśmy świadkami dogrywki. Wout Weghorst został bohaterem, kiedy w jedenastej minucie doliczonego czasu gry, rewelacyjnie wykorzystał rzut wolny.

Holendrzy konkurs karnych rozpoczęli dramatycznie, ponieważ Virgil van Dijk i Dumfries pomylili się i liczyli już na cud, który koniec końców nie miał miejsca. Ze strony Argentyńczyków karnego zmarnował Enzo Fernandez, ale nie miało to znaczenia. Drużyna z Ameryki Południowej w półfinale zmierzy się z Chorwacją.