GKS Katowice nowy sezon Fortuna 1 Ligi zainauguruje w Legnicy meczem z tamtejszą Miedzią. Podopieczni trenera Rafała Góraka rozegrali pięć spotkań w ramach przygotowań. Próbą generalną GKS-u było spotkanie sparingowe z Puszczą Niepołomice, która zakończyliśmy zwycięstwem 3:1 po golach Mateusza Marca, Antoniego Kozubala oraz Adriana Danka. – Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowań. Tak właśnie trzeba, by mieć odpowiednio dużo sił na sezon. Jestem pewny, że nasza gra może wyglądać jeszcze lepiej – mówił Marzec po sparingu z Puszczą.

Zespół trenera Radosława Belli to spadkowicz z Ekstraklasy. Miedź była zdecydowanie najsłabszą ekipą poprzedniego sezonu Ekstraklasy. Jednak do rozgrywek 2023/24 Fortuna 1 Ligi przystępuje z nadzieją na to, że uda jej się szybko na najwyższy szczebel wrócić. W ramach przygotowań do sezonu 2023/24, Miedź rozegrała pięć sparingów, w których trzy razy remisowała i dwukrotnie wygrywała. Ich próbą generalną przed 1. kolejką Fortuna 1 Ligi było spotkanie z drugoligowym KKS-em Kalisz, które wygrali 2:1 po bramkach Emmanuela Agbora oraz Nemanji Mijuskovicia.

Obie drużyny mają preferować w trakcie sezonu grę ładną dla oka, czego oczekują od nich ich kibice. Legniczanie pokazali, że stać ich na to już w trakcie sezonu 2021/2022, gdy w cuglach wywalczyli awans do elity. GieKSa natomiast z dobrej strony zaprezentowała się w starciu derbowym przeciwko Ruchowi Chorzów, udowadniając, że może grac na wysokim poziomie. 

Miedź Legnica w starciach z GieKSą Katowice w roli gospodarza nie przegrała w żadnym z siedmiu ostatnich meczów. W nich Miedzianka zanotowała cztery zwycięstwa, a w trzech potyczkach miał miejsce remis. Taki stan rzeczy sprawia, że Ślązacy mogą mieć w niedzielnej konfrontacji twardy orzech do zgryzienia.

Krzysztof Czerwik 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.