Adrian Meronk zapisał kolejną kartę w historii polskiego golfa. Jako pierwszy nasz rodak wygrał zawody z cyklu DP World Tour (dawniej European Tour).

W pierwszych dwóch rundach turnieju Horizon Irish Open Meronk wykorzystał po 67 uderzeń (-5), co dawało mu na półmetku wynik -10 i dzieloną z Fabrizio Zanottim pozycję wicelidera, z jednym uderzeniem straty do Jorge Campillo. Trzecia runda na -4 dała mu samodzielne prowadzenie przed ostatnim dniem. W czwartej zaliczył dwa birdie i bogeya na pierwszej dziewiątce, na ostatnich dziewięciu dołkach zanotował natomiast trzy birdie oraz eagle’a na dołku 17., którym przypieczętował historyczne zwycięstwo w DP World Tour.

Z wynikiem -20 nasz olimpijczyk z Tokio wygrał z trzema uderzeniami przewagi nad Ryanem Foxem i czterema nad Thristonem Lawrence’em. W rankingu Race to Dubai zanotował awans na siódme miejsce. Przed Meronkiem teraz występ na Scottish Open, a następnie w The Open Championship – jego drugim turnieju wielkoszlemowym.

 

Autor: Wojciech Nowakowski
Foto: Andrew Redington/Getty Images

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.