Polska przegrała w Brukseli w ćwierćfinale Mistrzostw Europy w siatkówce kobiet z reprezentacją Turcji 0:3 (23:25, 22:25, 18:25).

Biało-Czerwone rozpoczęły spotkanie bardzo dobrze i m.in. po dwóch akcjach Magdaleny Stysiak prowadziły 5:2. Potem mecz się wyrównał, ale nasz zespół ponownie doszedł do głosu. Po punktowym bloku Polska prowadziła 14:10. Po autowym ataku Stysiak Turcja prowadziła 21:17. Straty tylko w połowie zostały odrobione, ale klęska była mała.

Drugi set był też wyrównany i skończył się znowu minimalną wygraną reprezentacji Turcji.  Prowadził 21:19 i zaczął tracić punkty. Skuteczna była Vargas, która w tym fragmencie gry, podobnie jak wcześniej, nie myliła się.

Trzeciego seta Turczynki rozegrały bardzo pewnie i zwyciężyły, lecz w jego połowie mieliśmy remis 14:14. Bardzo dobrze prezentowała się Melissa Teresa Vargas, która zdobyła 23 punkty. W polskim zespole na pochwałę zasłużyła natomiast libero Maria Stenzel.

Turczynki w półfinale zagrają z Włochami. Dzisiejsze rywalki Biało-Czerwonych potwierdziły, że są jednym z kandydatek do złotego medalu.

Turcja – Polska 3:0 (23:25, 22:25, 18:25)

Turcja: Ozbay, Vargas, Baladin, Dundar, Gunes, Karakurt, Orge (L)
Polska: Wołosz, Stysiak, Korneluk, Jurczyk, Łukasik, Różański, Stenzel (L)