Prezes Realu Madryt, Florentino Perez chciałby w przyszłości zorganizować pokazowy pojedynek Rafaela Nadala z Rogerem Federerem na Santiago Bernabeu.

Stadion “Królewskich” może pomieścić około 81 tysięcy kibiców. Jeśli plan Pereza doszedłby ostatecznie to do skutku, to na Santiago Bernabeu zostałby pobity absolutny rekord frekwencji na meczu tenisa, który obecnie wynosi 35 681 widzów podczas starcia Amerykanki Sereny Williams z Belgijką Kim Clijsters w 2010 roku.

Sam pomysł nie jest jednak nowy. Prezes “Los Blancos” wielokrotnie próbował zorganizować hitowe starcie Nadala z Federerem, ale na przeszkodzie do wypełnienia upragnionego celu stawały urazy jednego, czy drugiego tenisisty.

Jednakże przed występem na Bernabeu Hiszpan ze Szwajcarem zmierzą się ze sobą 7 lutego na obiekcie Ciudad del Cabo, który może pomieścić aż 55 tysięcy osób, więc rekord już teraz jest zagrożony.

Perez chce więc wykorzystać fakt, że Rafa Nadal jest zagorzałym madridistą oraz częstym gościem na stadionie “Królewskich” i chciałby pobić kolejny rekord podczas swojej kadencji.

Według dziennikarzy hiszpańskiego dziennika “ABC” pojedynek obu tenisistów miałby odbyć się po zakończeniu trwającej obecnie przebudowy Santiago Bernabeu. Prace nad obiekcie “Los Blancos” mają potrwać do października 2022.

Do tej pory Federer spotykał się z Nadalem 40 razy. Lepszy bilans pojedynków ma Hiszpan, który wygrał 24 z nich.

Zobacz także: Florentino Perez walczył o Lewandowskiego. Dlaczego Polak nie przeszedł do Realu?

UDOSTĘPNIJ