Dziś Polscy siatkarze rozpoczęli zmagania podczas Mistrzostw Europy. Polacy zmierzyli się z Czechami i wygrali 3:0 (25:17, 25:20, 25:20).

Pierwszy set to zdecydowana przewaga naszych siatkarzy. Świetna gra w bloku Norberta Hubera dawały nam dużo punktów. Cały czas mieliśmy przewagę punktową nad rywalami. Polacy wygrali 25:17.

Świetna gra w drugim secie, także była widoczna w Skopje. Bardzo dobrze i mądrze kiwał Bartosz Kurek i punktował rywala z Czech. Świetny początek prowadziliśmy 6:0. Następnie cały czas kilku punktowa przewaga dawała swobodę gry. Wygrana w drugim secie 25:20.

W trzecim secie było dużo zmian po naszej stronie. Szansę dostali ci, co zaczynali mecz jako rezerwowi. Z mały problemami, ale daliśmy radę zwyciężyć w tym secie 25:20.

Następny mecz już jutro o godzinie 20:00 z Holandią.

Polska – Czechy 3:0 (25:17, 25:20, 25:20)

Polska: Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Marcin Janusz – Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek. Trener: Nikola Grbić.

Czechy: Lukas Vasina, Adam Zajicek, Jan Hadrava, Donovan Dzavoronok, Josef Polak, Jakub Janouch – Milan Monik (libero) oraz Jiri Srb, Marek Sotola, Jan Galabov, Martin Licek, Petr Spulak. Trener: Jiri Novak.