Polscy siatkarze po pięciosetowym pojedynku ulegli Francuzom. Rosjanie wygrali z Brazylią 3:0, ale to nie wystarczyło do znalezienie się w najlepszej czwórce. W Final Four zagrają Brazylijczycy, Polacy, Słoweńcy i Francuzi.

Środowe spotkanie lepiej rozpoczęli Francuzi, którzy triumfowali w premierowej odsłonie 25:20. Dwa kolejne sety zapisali na swoim koncie biało-czerwoni, zwyciężając 25:21, 25:22. Wygrywając czwartego seta 25:20 oraz tie-break 15:11, podopieczni Laurenta Tillie zapewnili sobie udział w Final Four. Najlepszymi punktującymi byli przyjmujący obu ekip: Wilfredo Leon oraz Earvin N’Gapeth, którzy zdobyli po 18 punktów.

Wyniki pozostałych spotkań Ligi Narodów:

Australia – Holandia 0:3 (23-25, 19-26, 19-25)

Kanada – Serbia 3:2 (1725, 2125, 2517, 2520, 1715)

USA – Japonia 3:0 (2521, 2523, 2520)

Iran – Argentyna 1:3 (3133, 2325, 3230, 1825)

Słowenia – Bułgaria 3:0 (2523, 2516, 2518)

Włochy – Niemcy 3:2 (2512, 2426, 2522, 2125, 1513)

Brazylia – Rosja 0:3 (2125, 2628, 2025)

W półfinale Polacy zmierzą się ze Słoweńcami. Mecz zostanie rozegrany 26 czerwca o godz. 15:00. Zapraszamy na transmisję do Radia GOL!

Źródło: en.volleyballworld.com

Autor: Mateusz Gajda