Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowały siatkarki DevelopResu Rzeszów w kobiecej Lidze Mistrzów. Po trzech kolejkach polski zespół prowadzi w tabeli. Tym razem rzeszowianki pokonały mistrzynie Rosji.

Spotkanie od samego początku budziło wielkie emocje. Naprzeciw Developresu stanął Lokomotiw Kaliningrad, czyli mistrz kraju. Pierwszy set został zdominowany i padł łupem Polek. Partia zakończyła się wynikiem 25:17.

Wiadomo jednak było, że tak łatwo już nie będzie, a tylko trudniej. I rzeszowianki przekonały się o tym w drugim secie. Rosjanki były minimalnie lepsze i ostatecznie wygrały 25:22.

Taki stan rzeczy nie wpłynął na polską ekipę nie pozytywnie, a wręcz przeciwnie. Zmotywowane siatkarki z podkarpacia przypomniały sobie grę z pierwszego seta i trzeciego, zdołały zwyciężyć 25:21.

Przed Polkami otworzyły się drzwi do zamknięcia gry i zwycięstwa. Czwarty set był dość wyrównany, jednak sama końcówka zdecydowanie należała do Rosjanek i to one wygrały 25:17.

Czekał nas więc tie-break i wielkie emocje. W nim żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na wyraźną zdobycz punktową i walka trwała do samego końca. Zwycięskie okazały się zawodniczki DevelopResu i zwyciężyły w piątym secie 16:14, a w całym meczu 3:2.

To było już trzecie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. Polki zajmują pierwsze miejsce w Grupie A. Kolejne spotkania rozegrane zostaną już w przyszłym roku.

DevelopRes Rzeszów – Lokomotiw Kaliningrad 3:2 (25:17), (22:25), (25:21), (17:25), (16:14)