Reprezentacja Niemiec w czwartek zmierzy się w Wolfsburgu z drużyną z Lichtensteinu. Dla „Die Mannschaft”  powinno to być łatwe spotkanie.

Niemcy jako pierwsza drużyna wywalczyli awans na Mistrzostwa Świata w Katarze. Zaliczyli do tej pory zaliczyli w eliminacjach tylko jedną porażkę – z Macedonią Północną – i zajmują oczywiście pierwsze miejsce w grupie J z dorobkiem 21 punktów z 8 meczach. Liechtenstein znajduje się po przeciwnej stronie skali – z jednym „oczkiem” jest na dole grupy.

Reprezentanci zza naszej zachodniej granicy od końca EURO wygrywają każde swoje spotkanie. W obecnym sezonie pokonali już chociażby Islandię oraz Rumunię, a we wszystkich swoich pojedynkach stracili tyko jedną bramkę. Ostatnie wyniki Liechtensteinu natomiast nie napawają optymizmem. Na jesieni podopieczni Martina Stocklasy zaliczyli cztery porażki i tylko jeden remis. Punkt zdobyli na wyjeździe w Armenii, gdzie szczęśliwe trafienie Noahego Fricka pozwoliło na uzyskanie korzystnego dla gości rezultatu.

Niemcy w historii pojedynków z Liechtensteinem są oczywiście bezbłędni – wygrali pięć z pięciu starć. Ostatni mecz – rozgrywany we wrześniu – również zakończył się bezproblemowym triumfem „Die Mannschaft”. Na uzyskanie wyniku 2-0 pozwoliły wtedy trafienia Timo Wernera oraz Leroya Sane.

W niedzielę obie reprezentacje zakończą swój udział w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Niemcy udadzą się na wyjazd do Armenii, Liechtenstein zamknie natomiast rywalizację domowym starciem z Rumunią.

Składy:

Niemcy: Neuer – Gunter, Rudiger, Kehrer, Hofmann – Gundogan, Goretzka – Sane, Reus, Baku – Muller

Liechtenstein: Buchel – Goppel, Hofer, Kaufamann, Malin, Wolfinger – Hasler, Frommelt, Sele – Frick, Salanovic

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"