World Athletics przesunęło nie tylko tę imprezę, ale też przełajowe mistrzostwa Świata. Impreza w stolicy Serbii odbędzie się 18-20 marca 2022 roku.

Bardzo wcześnie odbędą się mistrzostwa globu w biegach przełajowych. Zawody miały zostać przeprowadzone w Bathurst (Australia). Niestety w połowie marca 2021 roku zostały przeniesione na zimę 2022 roku. Wydarzenie zaplanowano na 19 lutego 2022 roku. Gospodarz czempionatu nie zmienił się.

World Athletics powołało specjalną grupę, która ma przyglądać się sytuacji na Białorusi i przedstawić wnioski Radzie World Athletics w marcu 2021 roku. Jeśli sytuacja nie poprawi się to miasto Mińsk straci miano gospodarza drużynowych mistrzostw świata w chodzie sportowym. Impreza ma odbyć się w 2022 roku. 

Źródło: World Athletics

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.