Srebrna medalistka igrzysk w Tokio w sztafecie Anna Kiełbasińska na mityngu w szwajcarskim La Chaux-de-Fonds uzyskała w biegu na 400 m rezultat 50,38, co jest drugim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki.

Szybciej pobiegła tylko po złoty medal igrzysk w Montrealu w 1976 roku Irena Szewińska, która pokonała dystans jednego okrążenia w 49,29 i ustanowiła rekord świata. Obecny rekord należy od 1985 roku do zawodniczki ówczesnej NRD Marity Koch i wynosi 47,60.

Kiełbasińska w lutym musiała się poddać operacji stopy. Szybko powróciła jednak do wysokiej formy i pojechała na igrzyska. W Tokio wystąpiła w biegu półfinałowym sztafety 4×400 m. W finale, w którym Polki przegrały tylko z Amerykankami, zastąpiła ją Natalia Kaczmarek.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.