Oliwier Wdowik
64. Halowe Mistrzostwa Polski FOT. Adam Kowalski

Wtorek, 28 lipca 2020 roku stanął pod znakiem zaskakująco dobrych wyników młodych lekkoatletów, rywalizujących w ramach 42. Memoriału Grzegorza Duneckiego, który odbył się w Toruniu. Jednym z bohaterów dnia został 18-letni Oliwer Wdowik. Zawodnik Resovii Rzeszów po raz pierwszy w karierze pokonał dystans 200 metrów w czasie poniżej 21 sekund!

Rozegrany we wtorek na toruńskim Stadionie Miejskim 42. Memoriał Grzegorza Duneckiego obfitował w ogromną ilość sportowych emocji, którym towarzyszyły niesamowite rezultaty juniorów. Przy ulicy Bema, wspomniany już wcześniej Oliwer Wdowik wykręcił czas 20.82 s, czym umocnił się na czele tabel europejskich w kategorii U20 na dystansie 200 metrów.

Rezultat zawodnika Resovii Rzeszów to obecnie trzeci najlepszy wynik w historii polskich biegów. W kategorii U20 szybciej pobiegli jedynie Karol Zalewski (2012 rok) oraz Marcin Jędrusiński, który lepszy wynik osiągnął 20 lat temu.

Oprócz Wdowika swoje rekordy życiowe ustanowili także jego bezpośredni rywale w biegu. Adrian Brzeziński oraz Łukasz Żok ukończyli rywalizację z czasem 21.09 s, natomiast Przemysławowi Adamskiemu zaliczono rezultat 21.16 s.

W kategorii U20 kobiet także nie brakowało ciekawych wyników. W biegu na 200 metrów Nikola Horowska triumfowała z czasem 23.65 s i tym samym przesunęła się na drugą pozycję w europejskich tabelach. Tuż za nią uplasowała się 16-letnia Aleksandra Piotrowska (23.86 s). Warto dodać, że w jej wieku szybciej biegała tylko Zofia Filip w 1974 roku. Zarówno Horowska, jak i Piotrowska zajmują dwa pierwsze miejsca w polskich tabelach sezonu.

W biegu na 60 metrów najlepszy okazał się Remigusz Olszewski z czasem 6.72 s.

Na pięciokrotnie dłuższym dystansie w kategorii kobiet zwyciężyła Natalia Wolsztyl – 38.26 s. Na drugiej pozycji uplasowała Aleksandra Gaworska, uzyskując rezultat 38.69 s.

W biegu przez płotki na dystansie 300 metrów również triumfowała Natalia Wosztyl. Zwycięstwo dał jej wynik 41.04 s.

Natalia Wosztyl
Natalia Wosztyl, 64. Halowe Mistrzostwa Polski FOT. Adam Kowalski

Biegi na 5000 metrów padły łupem Szymona Kulki oraz Aleksandry Lisowskiej, którym wygraną zapewniły czasy 14:13.35 w kategorii mężczyzn i 16:06.80 w kategorii kobiet.

Źródło: pzla.pl