Sezon lekkoatletyczny, powoli będzie się kończył dla lekkoatletów. Dzisiaj odbył się przedostatni mityng Diamentowej Ligi. Ostatni będzie w Dausze (25 września).

Niestety przez koronawirusa na stadionie Stadio Olimpico zabrakło kibiców. W skoku wzwyż po raz pierwszym z cyklu tej imprezy miał zadebiutować Norbert Kobielski, ale nie przystąpił do zawodów.

W biegu na 400 metrów kobiet zobaczyliśmy Justynę Święty-Ersetic. Do mety dobiegła na trzecim miejscu z wynikiem 51,94. Wygrała z rekordem życiowym Holenderka Lieke Klaver (50,98).

Na tym samym dystansie u mężczyzn wystartował Karol Zalewski. Tak samo jak Justyna zajął trzecie miejsce z rezultatem – 45,48. Do wyrównania najlepszego czasu w sezonie zabrakło mu jedynie 0,01. Zwyciężył Włoch Edouardo Scotti (45,21 – rekord życiowy), przed Yousefem Karamu z Kuwejtu (45,25).

W pchnięciu kulą mężczyzn na piątym miejscu zawody zakończył Konrad Bukowiecki. W najlepszej próbie uzyskał 20,05. Wygrał Amerykanin Nick Ponzio (21,09).

Poza rekordem Świata Duplantisa doszło także do próby pobicia rekordu świata w biegu na 400 metrów przez płotki. Karsten Warholm pobiegł 47,07 i pobił rekord mityngu, ale do najlepszego wyniku w historii zabrakło mu 0,29.