Juniorzy wystartują w Mistrzostwach Świata tydzień po igrzyskach w Tokio. Impreza odbędzie się w stolicy Kenii – Nairobi. World Athletics przedstawiła nowe daty dotyczące drużynowych MŚ w chodzie sportowym, które zostały przeniesione na 2022 rok.

Igrzyska olimpijskie w Tokio zostaną przeprowadzane od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku. Tydzień po wielkich emocjach związanych z olimpiadą w stolicy Japonii, tym razem w Nairobi zobaczymy w Mistrzostwach Świata juniorów U20. Impreza potrwa od 17 do 22 sierpnia. Gdyby nie koronawirus zawody planowano na dni 7-12 lipca 2020.

Drużynowe Mistrzostwa Świata 2020 w chodzie sportowym odbędą się w Mińsku dopiero 23-24 kwietnia 2022.

W kalendarzu marcowym (2021) pozostały jak narazie MŚ w biegach przełajowych w Bathurst w Australii. Nie jest to data na 100% pewna że względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

Źródło: PAP

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.