Wprawdzie lekkoatletyczny sezon halowy trwa już od kilku tygodni, ale dopiero w sobotę odbędzie się pierwszy w tym roku polski mityng z serii World Athletics Indoor Tour – Orlen Cup.

W łódzkiej Atlas Arenie, tradycyjnie, nie zostaną rozegrane dłuższe konkurencje biegowe – obiekt nie daje możliwości ułożenia bieżni dookoła areny. Na dystansie 60 m zobaczymy jednak zarówno kobiety i mężczyzn specjalizujących się i w biegach płaskich, i płotkarskich. Z naszej perspektywy najciekawiej zapowiadają się występy Ewy Swobody i Pii Skrzyszowskiej. Oprócz krajowej czołówki swoich rywalek Swoboda zmierzy się m.in. z Marie Josée Ta-Lou, wicemistrzynią świata na tym dystansie z 2018 roku z Birmigham. Skrzyszowska z kolei po fantastyczny czasie 7,84 s z Düsseldorfu z niedzieli celuje w rekord Polski, który Zofia Bielczyk ustanowiła w 1980 roku na poziomie 7,77 s.

O ile nasz męski sprint nie prezentuje się tak dobrze, o tyle tę różnicę nadrobią gwiazdy światowe, które pojawią się w Atlas Arenie – Mike Rodgers, członek mistrzowskiej sztafety USA z Dohy, oraz Marcell Jacobs, mistrz olimpijski z Tokio na 100 m. Na płotkach z kolei faworytem będzie Damian Czykier.

Konkurencje techniczne również przyciągną krajową czołówkę. Wśród tyczkarzy pojawią się Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera czy niespełna 18-letni Michał Gawenda, skaczący już 5,41 m (tydzień temu w Spale), ale też Ernest Obiena, KC Lightofoot czy Sam Kendricks. W skoku wzwyż kibice ostrzą sobie zęby na pojedynek Norberta Kobielskiego z Andrijem Procenko, natomiast formę naszych czołowych kulomiotów, Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego, sprawdzi Tomáš Staněk – halowy mistrz Europy z Torunia.

Mityng rozpocznie się o godz. 16:30.

 

fot. Marta Gajewska/Radio GOL

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Z wykształcenia hungarysta, z pasji dziennikarz i komentator sportowy, członek Klubu Dziennikarzy Sportowych i Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS), uczestnik Programu dla Młodych Reporterów AIPS, miłośnik sportów olimpijskich, curler, sędzia, sekretarz Polskiej Federacji Klubów Curlingowych, naiwny idealista