Raków Częstochowa oraz Lech Poznań awansowały do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji. Przed obiema ekipami zatem już tylko jeden krok do tego, by jesienią rywalizować w europejskich rozgrywkach.

Jako pierwsi awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Konferencji uzyskali piłkarze Rakowa Częstochowa, którzy swoje rewanżowe starcie ze Spartakiem Trnawa rozpoczęli już o godzinie 18:00. Podopieczni Marka Papszuna mogli podejść do tego pojedynku z dużym spokojem, bowiem w pierwszym spotkaniu to gracze polskiej drużyny odnieśli dwubramkowe zwycięstwo. W drugiej odsłonie tego dwumeczu Raków znów okazał się lepszy. Jednobramkową wygraną ekipie Rakowa zapewnił Kochergin. Rywalem zespołu z Częstochowy w ostatniej fazie eliminacji będzie Slavia Praga.

Dużo większe problemy z uzyskaniem awansu do kolejnej rundy miała ekipa mistrza Polski. Lech Poznań, który przed tygodniem niespodziewanie przegrał ze spisywanym na straty Vikingurem Reykjavik. Rewanżowa potyczka miała być zatem szansą na odzyskanie honoru, a także odrobienie strat z pierwszej rywalizacji. Kolejorz już w pierwszej połowie uzyskał dwubramkowe prowadzenie dające awans do kolejnej rundy. Szanse na zakończenie meczu w regulaminowym czasie zaprzepaściła bramka kontaktowa zdobyta przez ekipę gości sekundy przed końcowym gwizdkiem. Potrzebna była zatem dogrywka, w której to Lech ponownie dwukrotnie trafił do siatki. Mecz zakończył się wynikiem 4:1. Oznacza to, że to mistrz Polski, mimo sporych trudności zagra w następnej fazie walki o grę w fazie grupowej Ligi Konferencji!

Pierwsze mecze następnej rundy eliminacyjnej zaplanowane są na 18 sierpnia!