Już dziś największa polska organizacja zadebiutuje na Bałkanach! Kibice w Zagrzebiu obejrzą 10 pojedynków w formule MMA, w tym jeden o pas mistrzowski (RELACJA PONIŻEJ!)

Po raz pierwszy w historii KSW zostanie wyłoniony mistrz kategorii koguciej. Były zawodnik UFC Damian Stasiak podejmie doświadczonego Antuna Racicia. W walce wieczoru legenda KSW, Mariusz Pudzianowski skrzyżuje rękawice z Erko Junem. Ponadto na karcie walk zobaczymy byłego mistrza organizacji, Borysa Mańkowskiego, Romana Szymańskiego czy Krystiana Kaszubowskiego.

Gala rozpocznie się o godzinie 19:00
Transmisja w systemie PPV. Relacja tekstowa na naszym portalu wystartuje około 19:00!

Walka wieczoru:

  • Mariusz Pudzianowski (12-7-0) vs Erko Jun (3-0-0) 

Pozostałe walki:

  • Borys Mańkowski (19-8-1) vs Vaso Bakočević (39-18-1)
  • Damian Stasiak (11-6-0) vs Antun Račić (23-8-1) | walka o pas
  • Daniel Torres (8-4-0) vs Filip Pejić (14-2-2)
  • Oli Thompson (20-11-0) vs Ante Delija (16-3-0) 
  • Cezary Kęsik (9-0-0) vs Aleksandar Ilić (12-2-0) 
  • Darwin Rodriguez (9-4-0) vs Ivan Erslan (7-0-0)
  • Roman Szymański (11-5-0) vs Miloš Janičić (11-2-0) 

Karta wstępna:

  • Krystian Kaszubowski (7-1-0) vs Ivica Truscek (38-32-0)
  • Sebastian Przybysz (5-2-0) vs Lemmy Krušič (20-6-0)

Foto: Polsat Sport

RELACJA LIVE:

00:02

KSW 51 przechodzi do historii! 

Kolejna gala odbędzie się 7 grudnia w Gliwicach! W walce wieczoru wystąpią Mamed Khalidov i Scott Askham!

Dziękujemy Państwu za poświęcony czas! Dobranoc!

 

Galę relacjonował: Dawid Skrzypiński 

 

Młodego wilka nie można lekceważyć! Wiem co to znaczy być młodym wilkiem – stawia się wszystko na jedną kartę. On tak zrobił! To żadna ujma przegrać! Jestem starszym dziadkiem w MMA, a nie wielkim zawodnikiem.

Jeszcze parę razy zobaczycie mnie w klatce, ale już niebawem chcę to skończyć i zostawić pole młodym wilkom, takim jak Erko. Zaczynam myśleć rozsądkiem, bo jest jeszcze drugie życie, któremu trzeba sprostać! 

Powiedział Pudzianowski w wywiadzie tuż po walce

23:56

Mariusz Pudzianowski wygrywa z Erko Junem przez TKO (ciosy w parterze) w drugiej rundzie!

Na początku Pudzianowski poszedł po sprowadzenie, ale w dosiadzie znalazł się Erko Jun.  Polak uciekł z niewygodnej pozycji, walka została podniesiona do stójki, a sędzia upomniał Juna za chwytanie się siatki. Bośniak zasypywał Mariusza gradem silnych ciosów i był bliski zakończenia pojedynku, ale Pudzianowski przetrwał kryzys, sprowadził rywala i skończył w dosiadzie, ciosami młotkowymi z góry! 

23:51

Runda I 

Erko Jun wydaje się być lepszym zawodnikiem w stójce. Pudzianowski końcówkę pierwszej rundy przeleżał na Bośniaku, sprowadzając go do parteru. Pracował łokciami i ograniczał dopływ tlenu Junowi. 

23:34

Przed nami już tylko walka wieczoru!
Legenda KSW, były pięciokrotny mistrz Świata Strongman sprawdzi w klatce umiejętności Erko Juna! Dla Polaka będzie to dwudziesty pojedynek w zawodowym MMA, a dla Bośniaka dopiero czwarty. Czas na wielkie widowisko!

Mariusz Pudzianowski (12-7-0) vs Erko Jun (3-0-0) 

To świetne widowisko! Atmosfera w hali jest niesamowita, jak zawsze w Zagrzebiu Walkę wieczoru w wadze ciężkiej po prostu trzeba obejrzeć! W tej dywizji nigdy nic nie wiadomo!

Powiedział Mirko CroCop Filipović w klatce KSW 

 Jestem w najlepszej, życiowej formie. Schodzę do kategorii lekkiej, bo tam jest moje miejsce, tam znalazłem swoje powołanie. Musiałem go poddać, bo nie można oddawać decyzji sędziom

powiedział Borys Mańkowski w wywiadzie po walce.

23:25

Borys Mańkowski wygrywa z Vaso Bakoceviciem w pierwszej rundzie przez duszenie gilotynowe! 

 

 

Według STS Zakłady Bukmacherskie – partnera KSW wyraźnym faworytem tego starcia jest Borys Mańkowski! 

23:14

„Diabeł Taśmański” wraca do klatki KSW, by przełamać złą passę! Jego rywalem będzie czarnogórski „psychopata”! Przed nami starcie w umownym limicie 73 kg, które poprzedza walkę wieczoru! 

Borys Mańkowski (19-8-1) vs Vaso Bakočević (39-18-1)!

Momenty były… ale to nie wystarczyło! 

23:06

Antun Racić wygrywa większościową decyzją sędziów (47:47, 48:47,48:46) i zostaje pierwszym w historii KSW mistrzem dywizji piórkowej!

23:04

Runda V

Pełna kontrola pojedynku przez Antuna Racićia. Stasiak nie miał ani argumentów, ani sił, by zagrozić rywalowi – mimo ostrej końcówki! 
Czekamy na decyzję sędziów!

22:58

Runda IV

Stasiak potwornie zmęczony wyszedł do czwartej rundy. Antun Racić znowu dominował przy siatce, kiedy Polak wyprowadził nielegalne kopnięcie w parterze, prawdopodobnie łamiąc Chorwatowi nos. W klatce pojawił się lekarz, ale walka została wznowiona. Racić wydawał się kontrolować drugą część tego starcia, mimo próby t-rexa ze strony Polaka. 

22:51

Runda III

Kolejny raz Antun Racić sprowadził walkę do parteru. Przez długi czas zawodnicy rywalizowali w klinczu, gdzie mocniejszy wydawał się Chorwat. Na koniec próbował duszenia rękami, ale Stasiakowi udało się dotrwać o końcowego gongu.

22:44

Runda II

Podbródki i kopnięcia Stasiaka na początek. Chorwat chciał sprowadzić walkę i zawodnicy przez chwilę znaleźli się na ziemi. Damian Stasiak bardzo dobrze rozgrywał walkę w stójce, a Racić swoich szans szukał w parterze.

22:37

Runda I
Po pierwszym ciosie Racicia walka przeniosła się do parteru i pozycję za plecami rywala zajął Damian Stasiak. Mozolnie próbował pracować nad duszeniem jednak nic z tego nie wyszło. Potem to Racić był z góry. Końcówka rundy to wymiana w stójce.

22:28

Przed nami trzy najważniejsze walki wieczoru! Pierwsza z nich będzie miała historyczny wymiar – stawką będze pas mistrza KSW w kategorii koguciej! Do tej pory federacja nie wyłoniła swojego mistrza w tej wadze.

Damian Stasiak (11-6-0) vs Antun Račić (23-8-1)

22:21

Mamy kolejną decyzję! Daniel Torres wygrywa jednogłośną decyzją!

Świetna walka w wykonaniu Torresa. Zaczęło  się od stójkowej wymiany, a na koniec rundy było sprowadzenie. Brazylijczyk wydawał się stroną dominującą, zaczynał akcje, częściej trafiał, dwukrotnie próbował wycięcia. W drugiej rundzie Pejić dopuścił się nielegalnego kopnięcia w parterze czym rozwścieczył Torresa. W ostatnim starciu kontrolował przebieg walki co zaznaczył m.in mocnym kopnięciem na wątrobę! KAPITALNA WYMIANA NA KONIEC STARCIA! 

21:55

Siódma walka wieczoru przed nami! Kategoria piórkowa: Daniel Torres (8-4-0) vs Filip Pejić (14-2-2). Jak zakończy się ta walka? Do tej pory 3x decyzja i 3x przed czasem! 

21:50

Ante Delija w drugiej rundzie pokonuje Oliego Thompsona przez TKO (ciosy w parterze)!

Totalna dominacja Ante Deliji! Najpierw wyprowadzał mocne proste ciosy w stójce, by sprowadzić Thomphsona do parteru, bić i próbować trójkątnego duszenia rękami. Brytyjczyk już po pierwszej rundzie był solidnie porozcinany. W drugim starciu po chwili walki w stójce Chorwat przeniósł pojedynek do parteru i tam dokończył dzieła!

21:36

Tym razem w ringu zobaczymy zawodników wagi ciężkiej! Do klatki zmierzają już Oli Thompson (20-11-0) oraz Ante Delija (16-3-0).
Przygotujmy się na mocne bombardowanie

Fantastyczny doping trybun!

21:30

Cezary Kęsik wygrywa z Aleksandarem Ilićem przez duszenie zza pleców w drugiej rundzie! 

Świetna walka, w której zawodnicy mierzyli się we wszystkich płaszczyznach! 

21:13

Waga średnia (-84 kg): Cezary Kęsik (9-0-0) vs Aleksandar Ilić (12-2-0)! Serb w ostatniej walce zaskoczył polskich kibiców pokonując przez KO Damiana Janikowskiego. Do momentu kończącego kopnięcia przegrywał na kartach punktowych! 

KSW w Zagrzebiu robi wrażenie! 

21:07

Ależ debiut w KSW! Ivan Erslan wygrywa przez TKO (ciosy w parterze) w pierwszej rundzie! Chorwat pozostaje niepokonany!

21:03

W wadze półciężkiej Darwin Rodriguez (9-4-0) podejmie niepokonanego Ivana Erslana! Będzie to pierwsza, z trzech walk, w których nie zobaczymy polskiego fightera

Na trybunach hali w Zagrzebiu zasiadają gwiazdy sportów walki rodem z Chorwacji

20:56

Roman Szymański wygrywa z Milosem Janićićem jednogłośną decyzją sędziów!  

Kapitalna stójka Szymańskiego i piekielny finisz pierwszej rundy w jego wykonaniu! Rywal był praktycznie znokautowany równo z gongiem. Sędzia chwilę po zakończeniu rundy wykonał nawet rękami gest kończący walkę, ale zawodnicy rozeszli się do swoich narożników. W drugiej rundzie Czarnogórzec wrócił do pojedynku i nawet na chwilę sprowadził Romana Szymańskiego do parteru. Dobrą dyspozycję utrzymał także w trzecim starciu, które wyraźnie wygrał. Było jednak za późno, by odwrócić losy całego starcia!

20:39

Janićić na sobotnim ważeniu nie osiągnął wymaganego limitu (70,5) przez co straci część swojego honorarium.

Dla Romana Szymańskiego jest to pierwszy pojedynek w wyższej kategorii wagowej. Do tej pory Polak bił się w wadze piórkowej (-66 kg) i w ostatniej walce przegrał z Salahdinem Parnassem. Stawką był pas mistrzowski!

20:31

Otwieramy kartę główną!
Na dobry początek, pojedynek w kategorii lekkiej:
Roman Szymański (11-5-0) vs Miloš Janičić (11-2-0)

W walce wieczoru zmierzą się: Mariusz Pudzianowski oraz Erko Jun. Dzisiejszy pojedynek będzie dwudziestym w karierze pięciokrotnego mistrza Świata Strongman! 

Od pamiętnej walki z Marcinem Najmanem na KSW 12 minęło już prawie 10 lat!

20:17

Karta wstępna za nami! Dwa pojedynki zakończyły się decyzją! 
Po ceremonii otwarcia obejrzymy jeszcze osiem walk!

20:15

Mamy drugą decyzję sędziów! Niejednogłośnym werdyktem wygrywa Krystian Kaszubowski! 29-28, 28-29, 29-28!  

Trudny pojedynek dla Polaka! Świetna druga runda w wykonaniu Trusceka! Dwukrotnie próbował poddawać Krystiana i zabrakło mu niewiele! W trzeciej rundzie Kaszubowski sumiennie wypunktował rywala obaleniem i kontrolą w parterze. 

Pierwotnie w Zagrzebiu miał wystąpić Alaksandar Rakas jednak dziś rano doznał kontuzji kostki. Doświadczony Ivica Truscek wziął pojedynek bez wahania! 

Tak wyglądała kontuzjowana kostka Rakasa: 

19:53


W drugiej walce karty wstępnej zmierzą się Krystian Kaszubowski (7-1-0) vs Ivica Truscek (38-32-0)!

19:47

Pierwszą walkę KSW 51 jednogłośną decyzją sędziów wygrywa Sebastian Przybysz!

29-28, 30-27, 30-26

Świetne otwarcie dzisiejszej gali! Pierwsza runda to absolutny popis Sebastiana. Choć cała walka przebiegła pod dyktando Polaka, to Słoweniec nie dał się znokautować i starał się dotrzymać kroku Przybyszowi! Mało brakowało, by walka skończyła się w trzeciej rundzie. 

19:22

Zaczynamy! W pierwszej walce zmierzą się: Sebastian Przybysz i Lemmy Krušič 

Dzisiejsza gala jest piątą zorganizowaną poza granicami Polski (3x Londyn i Dublin)

W studiu KSW Maciej Kawulski przyznał, że kolejnym kierunkiem ekspansji jest Skandynawia. W niedalekiej perspektywie jest organizowanie każdego roku czterech gal w Polsce i czterech za granicą 

Martin LewandowskiW 2020 nie chcemy schodzić poniżej poziomu sześciu gal rocznie!  

Według właścicieli KSW, Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego sprzedano 11 tysięcy biletów! Jest to najlepszy wynik hali w Zagrzebiu biorąc pod uwagę sporty walki! Dziś rano federacja podała informację o sprzedaży 10.000 wejściówek, co już zostało potraktowane jako sukces.

 

19:00

Dobry wieczór! 

Witamy wszystkich fanów sportów walki na portalu radiogol.pl 

Wybiła 19.00, a więc już za chwilę rozpocznie się gala KSW 51 w Zagrzebiu! Jest to premierowa gala polskiej organizacji na Chorwackiej ziemi. Będziemy relacjonować Państwu wydarzenia z tej gali!

Życzymy wielu sportowych emocji!

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.