W ostatnim czasie forma drużyny prowadzonej przez Xaviego Hernandeza znacząco wzrosła, a piłkarze Barcelony zaczęli osiągać znacznie lepsze wyniki w świetnym stylu. Po 6 rozegranych kolejkach są liderem tabeli Laliga, a kolejne mecz to wyjazd na Mallorce na stracie z drużyną Javiera Aguirre.

Barcelona na ten moment jest liderem w Laliga, wyprzedzając drugą Gironę bilansem bramkowym. W ostatnim meczu piłkarze Bla ugrany wygrali z Celtą Vigo 3:2, mimo że przegrywali do 80 minuty 0:2. Kapitalna remontada i obrócenie wyniki w niespełna 10 minut. Bramki strzelali Joao Cancelo oraz dublet zanotował Robert Lewandowski. Mallorca zajmuję 17. miejsce tuż nad strefą spadkową, wygrywając w tym sezonie zaledwie jedno spotkanie. W ostatnim meczu przegrali z Gironą po fantastycznym spotkaniu 5:3. Drużyna Aguirra nie powinna szczególnie zagrozić drużynie Barcelony, biorąc po uwagę fakt, że znajdują się w słabszej formie. Dwóch Joao i Lewandowski to piłkarze, którzy powinni stworzyć największe zagrożenie. Felix i Cancelo notują świetne wejście do drużyny Katalonii, a Lewandowski wskoczył na lidera Klasyfikacji strzelców i powrócił do lepszej dyspozycji, strzelając bramki w każdym z ostatnich 4 meczów. Początek spotkania o 21:30 na Son Moix w Mallorce.

Dominik Ochab

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.