Ostatnia kolejka Fortuna 1 ligi to aż pięć remisów. Ta kolejki budziła wielkie emocje wśród kibiców.

Skra Częstochowa – Wisła Kraków 0-3

Wisła Kraków z aż sześcioma Hiszpanami w składzie rozgromił Skrę aż 0-3 na wyjeździe. Na listę strzelców wpisał się Alex Mula, Miki oraz Machała strzelił bramkę samobójczą. Wisła kontrolowała cały mecz i nie pozwoliła Skrze na oddanie celnego strzału.

Ruch Chorzów – ŁKS Łódź 3-3

Kapitalne widowisko było w Gliwicach, Ruch Chorzów zremisował z ŁKS-em Łódź 3-3. Pierwszą bramkę dla ŁKS-u zdobył Janczukowicz, po tym dwa ciosy wyprowadził Ruch, Wójtowicz i Szczepan wpisali się na listę strzelców. Przed przerwą wyrównał Maciej Dąbrowski. Gra ucichła do minuty 81. w której Maciej Sadlok strzelił gola samobójczego. Zrobiło się gorąco w 90. minucie kiedy wpadł gol na wyrównanie, później się okazało, że było zagranie piłki ręką. W 101. minucie wydarzyło się coś w co nie uwierzyli kibice, został podyktowany rzut karny, później wykorzystany prze Foszmańczyka. W Gliwicach remis.

Stal Rzeszów – Bruk-Bet Termalica 2-2

Od samego początku było ciekawie, obie drużyny stwarzały sobie sytuacje które można było zamienić na gole, strzelanie rozpoczęło się dopiero w 71. minucie kiedy Olejarka  łatwością pokonał Loskę, zaledwie 5 minut później, Tekijaski zagrał ręką w polu karnym, Poczobut z jedenastego metra nie zawiódł. Jak już nikt nie wierzył w BBT, Marcel Błachewicz po centrze pokonał Bąkowskiego, a 88. minucie Muris Mesanovic wyrównał, była jeszcze świetna sytuacja dla klubu z gminy Żabno, nie została jednak wykorzystana przez Błachewicza.