W pierwszy weekend marca rozegrana zostanie druga kolejka rewanżowa zmagań ekstraligowych. Najciekawiej zapowiadają się Derby Województwa Śląskiego.

Liderki z Katowic podejmować będą drużynę z Sosnowca. Niespodziewana wygrana jesienią rozpoczęła nieprzerwaną do dziś serię zwycięstw GKS-u, która skutkowała równie niespodziewanym liderowaniem w tabeli przez podopieczne Karoliny Koch. Sosnowiczanki jednak są podwójnie zmotywowane – cały sezon nie układa się po ich myśli, a dodatkowo są żądne rewanżu w prestiżowym starciu z rywalem za miedzy.

O ile GieKSa jest ma najwięcej punktów w lidze, o tyle inny górniczy klub, z Łęcznej, ma najwięcej strzelonych bramek. Okazją do poprawy tego wyniku będzie mecz w Koninie, gdzie wobec czerwonej kartki Oliwii Szymczak dostępu do bramki Medyczek m.in. przed liderką klasyfikacji strzelczyń, Klaudią Miłek, bronić będzie 15-letnia Julia Woźniak.

Wydaje się, że łatwe zadanie czeka też obrończynie tytułu mistrzowskiego – do Łodzi przyjedzie bowiem Sportis KKP Bydgoszcz, będący zaledwie dwa punkty nad strefą spadkową. Zadanie o tyle prostsze, że w kadrze meczowej SMS-u znalazła się Katarzyna Konat, która po kontuzji stawu skokowego opuściła Pomigliano i powróciła (na razie na pół roku) do Łodzi.

Ciekawie zapowiada się AZS UJ Kraków z Pogonią Szczecin. Po przejściu Olimpii pod skrzydła uznanej w futbolu marki i skutecznym polowaniu transferowym latem po szczeciniankach spodziewano się nieco więcej. Krakowianki z kolei pomimo odejścia do Brøndby Natalii Wróbel otwierają grono drużyn plasujących się poza podium. W Szczecinie liczą jednak na przełamanie i walkę o wyższą pozycję w dość płaskiej w środkowej części tabeli.

Starcie beniaminków będzie ostatnią szansą na odzyskanie nadziei na utrzymanie dla ekipy z Radomia. O ile tczewianki, szczególnie za sprawą Magdaleny Sobal, utrzymanie mają w zasięgu ręki (w tej chwili są na 10. miejscu w tabeli), o tyle radomianki mają na koncie tylko jeden wygrany mecz (z Pogonią) i ewentualna porażka powiększy ich stratę do bezpiecznego miejsca. Ze względu na zgrupowanie kadry U17, która w środę rozpocznie walkę o awans na mistrzostwa Europy, na 29 marca przełożony jest pojedynek wrocławsko-gdański.

 

fot. Wojciech Nowakowski/Radio GOL

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Z wykształcenia hungarysta, z pasji dziennikarz i komentator sportowy, członek Klubu Dziennikarzy Sportowych i Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS), uczestnik Programu dla Młodych Reporterów AIPS, miłośnik sportów olimpijskich, naiwny idealista