W Ruce otwarto sezon biegów narciarskich rywalizacją pań i panów na odległości odpowiednio 10 oraz 15 kilometrów. Po zwycięstwa sięgnęli Frida Karlsson oraz Iivo Niskanen.

Iivo Niskanen z Finlandii wygrał rywalizację, osiągając czas 33:08,6. Drugi był Rosjanin Alexey Chervotkin, który stracił do triumfatora 8,3 sekundy, a podium uzupełnił jego rodak Alexander Bolshunov, który przejechał linię mety 14,1 sekundy za Niskanenem.

Najlepszy z Polaków – Dominik Bury – uzyskał czas 35:19,7 i zajął 46 miejsce. 84. Michałowi Skowronowi udało się pokonać dystans -w 37:10,0, a ostatni z „biało-czerwonych” był Mateusz Haratyk uplasował się na 85 pozycji z czasem 37:15,0.

Wśród pań najlepsza był Frida Karloss ze Szwecji, która pokonała dystans w 24:29,4. Druga była Norweżka Therese Johaug, która straciła do liderki 13,7 sekundy, a trzecia Katharina Hennig z Niemiec była o 15,2 sekundy za triufatorką.

Wśród Polek najlepszą formą popisała się Monika Skinder, która z czasem 26:22,7 zdobyła 34. miejsce. Jako 39. metę przekroczyła Izabela Marcisz, której zajęło to 26:28,0. Karolina Kukuczka była natomiast 70., dzięki wynikowi 29:31,9.