Po czterech weekendach zmagań poznaliśmy zwycięzcę pierwszej edycji PreZero Grand Prix siatkarzy. Został nim Jastrzębski Węgiel, w finale pokonując PGE Skrę Bełchatów. Po brązowy medal sięgnęli siatkarze GKS-u Katowice, czwarte miejsce przypadło drużynie Indykpolu AZS Olsztyn.

Już na samym początku ostatniego dnia PreZero Grand Prix PLS dostaliśmy bardzo dobry mecz w wykonaniu GKS-u Katowice i Jastrzębskiego Węgla. Przez pierwsze dwa sety mogliśmy podziwiać kawał solidnej siatkówki w wykonaniu tych obu drużyn. W ostatniej, decydującej partii zdecydowanie lepsi byli podopieczni Luke’a Reynoldsa, gwarantując sobie tym samym miejsce w finale.
Tie-break rozegrano również w meczu pomiędzy AZS-em Olsztyn a Skrą Bełchatów. Pierwszy set należał do zawodników Zielonej Armii, jednak dwie następne partie padły łupem bełchatowian. Zmęczeni poprzednim meczem olsztynianie i napędzani swoją dobrą grą siatkarze GKS-u spotkali się w meczu o 3 miejsce. Ten mecz pewnie wygrali gracze prowadzeni przez Damiana Musiaka i ostatecznie zdobyli brązowy medal. W wielkim finale PreZero Grand Prix PLS siatkarzy spotkały się drużyny Jastrzębskiego Węgla i PGE Skry Bełchatów. Mecz błyskawicznie na swoją korzyść zakończyli jastrzębianie pewnie pokonując Skrę 2:0. W drużynie Jastrzębia można pochwalić fenomenalnie spisującego się w tym turnieju Jakuba Popiwczaka, który został wybrany MVP całego turnieju.