Puchar Polski staje się coraz bardziej emocjonujący. Już dziś zostaną rozegrane niektóre spotkania 1/8 finału. Zapraszamy na zapowiedź jednego z nich.

Gospodarzami wieczornego spotkania będą zawodnicy z Białegostoku. Podopieczni Adriana Siemieńca zajmują obecnie 2. pozycję w Ekstraklasie, tracąc 3 punkty do liderującego Śląska. „Jaga” w ostatniej kolejce wygrała 2:1, co ciekawe, z Wartą, co oznacza, że piłkarze z Poznania będą mieli okazję do rewanżu. W 1/16 Pucharu Polski Jagiellonia pewnie pokonała Resovię Rzeszów 3:1 po dwóch bramkach Naranjo i jednym trafieniu Marczuka. Całą piłkarską Polskę dalej zachwyca Bartłomiej Wdowik. 23-letni boczny obrońca strzelił w tym sezonie 8 bramek, wszystkie ze stojącej piłki. Kibice z Białegostoku liczą oczywiście na zwycięstwo i awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Rywalami Jagiellonii będzie Warta Poznań, która cały czas nie może się oddalić od strefy spadkowej. Piłkarze Dawida Szulczka zajmują 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów, dzięki czemu przeważają nad 16. Puszczą 2 punktami. Ogólnie rzecz biorąc, wyniki „Zielonych” nie zachwycają. Trzy ostatnie spotkania w Ekstraklasie dały tylko jeden punkt, z Legią w Warszawie, kiedy padł wynik 2:2. Mecze z Puszczą i ostatnio z Jagiellonią zakończyły się porażkami. W poprzedniej rundzie Pucharu Polski Warta pokonała 3-ligową Stal Brzeg 4:0. Teraz, zarówno zawodnicy, jak i fanatycy drużyny liczą na rewanż i awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Przewidywane składy:

Jagiellonia Białystok: Abramowicz – Sacek, Skrzypczak, Dieguez Grande – Wdowik – Nene, Romanczuk, Kupisz, Naranjo, Hansen – Imaz

Warta Poznań: Grobelny – Matuszewski, Pleśnierowicz, Tiru – Kiełb, Luis, Kupczak, Prikryl – Szmyt, Żurawski, Eppel

Spotkanie 1/8 Pucharu Polski pomiędzy Jagiellonią Białystok a Wartą Poznań rozpocznie się o godzinie 21:00, a sędzią tego meczu będzie Pan Paweł Raczkowski.

Robert Sychowski

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.