Szczególnie szczęśliwy dzień zaliczył dzisiaj Piotr Myszka, który w klasie RS:X awansował z szóstego na czwarte miejsce. Dobrze zaprezentowały się także Jolanta Ogar i Agnieszka Skrzypulec.

W środowych wyścigach Myszka plasował się na piątej, drugiej i ponownie piątej pozycji. W klasyfikacji generalnej (po dziewięciu wyścigach) jest czwarty (41 pkt). Przed nim są Holender Kiran Badloe – 26, Włoch Mattia Camboni – 34 oraz Francuz Thomas Goyard – 39.

Inna nasza reprezentantka w tej klasie, Zofia Noteci-Klepacka zajmowała siódmą, ósmą i drugą lokatę, a po dziewięciu wyścigach regat jest sklasyfikowana na ósmym miejscu z dorobkiem 61 punktów. Prowadzi Brytyjka Emma Wilson – 22, przed Chinką Lu Yunxiu – 23 i Francuzką Charline Picon – 25.

Z kolei Anna Skrzypulec i Jolanta Ogar były bezkonkurencyjne na otwarcie rywalizacji w klasie 470 i prowadzą w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajmują Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz, które uplasowały się na trzeciej i drugiej pozycji. Trzecie są Brytyjki Hannah Mills i Eiidh McIntyre – czwarta i trzecia lokata.

W klasie 49er piętnaste i osiemnaste miejsce zajęli Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. W tzw. generalce spadli z dziewiątej na trzynasta lokatę. Po czterech wyścigach prowadzi para z Wielkiej Brytanii: Dylan Fletcher i Stuart Bithell.

Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda, czyli zawodniczki z klasy 49erFX, były w środę na ósmej, piątej i siódmej pozycji, co dało im awans z piętnastej na dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej po sześciu startach. Na prowadzeniu są Brytyjki Charlotte Dobson i Saskia Tidey.

Żródło: PAP

UDOSTĘPNIJ