Polscy koszykarze 3×3 przegrali z Serbią 12:15 w swoim trzecim spotkaniu turnieju olimpijskiego w Tokio. To druga porażka biało-czerwonych, którzy mają też jedną wygraną. W niedzielę zagrają jeszcze z reprezentacją Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli mecz z liderami światowego rankingu. Byli bardzo aktywni, wygrywali walkę pod tablicą i w połowie spotkania prowadzili 10:5.

Później było już jednak gorzej. Polacy przestali trafiać, grali coraz bardziej chaotycznie i wyraźnie opadli z sił. Na trzy minuty przed końcem Serbowie wyrównali na 11:11 i po chwili objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca. W meczu z Serbami Paweł Pawłowski zdobył 4 pkt, Szymon Rduch i Przemysław Zamojski po 3, a Michael Hicks 2.

To był trzeci mecz Polaków w igrzyskach. Wcześniej przegrali z Łotwą 14:21 i pokonali po dogrywce Japończyków 20:19. W niedzielę zagrają z drużyną Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego (11.40), w poniedziałek z Chinami (12.05) i Holandią (15.25).

Źródło: PAP

 

UDOSTĘPNIJ
Kamil Michalec
Interesuje się lekkoatletyką od ósmego roku życia. Biegam od 10 roku życia. Na koncie wiele sukcesów na arenie krajowej. Kocham rywalizację wśród zawodników i fair play na zawodach. Pasjonat Lekkoatletyki do końca życia. Dziennikarz sportowy w tematyce lekkoatletycznej. Pracujący też w radio informacyjnym.