Turnieje rangi ATP 1000 to imprezy w których dużo się dzieje już od pierwszych dni turnieju. Nie inaczej było dzisiaj w Madrycie, gdzie rozegrano wiele ciekawych spotkań. Zapraszam na krótkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń.

Na korcie Manolo Santany o godzinie 12:00 rozpoczęli swoje spotkanie Amerykanin Tommy Paul i Włoch Jannik Sinner. Faworytem był rozstawiony z “dziesiątką” Sinner. I to Włoch lepiej rozpoczął ten pojedynek. Jednak prowadząc 5:3 stracił swój serwis i do wyłonienia zwycięzcy pierwszego seta potrzebny był tie-break. Świetnie w nim zaprezentował się Paul i wygrał pierwszą partię. W drugim secie mieliśmy analogiczną sytuację. Paul prowadził 5:3, miał nawet dwie piłki meczowe, ale przegrał swój gem serwisowy i znów trzeba było rozegrać tie-break. W nim Paul miał kolejną piłkę meczową, ale to Sinner tym razem wygrał dodatkową rozgrywkę. W decydującym secie Włoch szybko zyskał przewagę przełamania, wygrał seta i cały mecz 6:7,7:6,6:3.

Później na korcie centralnym pojawił się Francuz Gael Monfils, który nie dał większych szans Hiszpanowi z “dziką kartą” Carlosowi Gimeno Valero. Francuz wygrał pewnie 6:3,6:0. W sesji wieczornej kibice na Caja Magica zobaczyli spotkanie dwóch dawnych mistrzów Andy Murraya i Dominica Thiema. W obu partiach po jednym przełamaniu zdobył Brytyjczyk i wygrał 6:3,6:4.

Na pozostałych kortach również toczyły się ciekawe spotkania. Trzysetowy mecz rozegrali Argentyńczyk Diego Schwartzaman i Francuz Benoit Paire. Wygrał Schwartzman 6:2,6:7,6:1. Swojego ewentualnego rywala w drugiej rundzie poznał Hubert Hurkacz. Będzie to Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina, który pokonał Lloyda Harrisa 7:5,6:3. Jako ostatni swoje spotkanie zakończyli Francuz Ugo Humbert i Kanadyjczyk Denis Shapovalov. Lepszy okazał się Shapovalov wygrywając 7:6,6:3.

Swój turniej w grze deblowej zainaugurował Hubert Hurkacz. Polak wraz z Amerykaninem Johnem Isnerem pokonali urugwajsko-ekwadorską parę: Behar/Escobar 10:7 w super tie-breaku. Polak swój mecz singlowy w pierwszej rundzie rozegra jutro. Hurkacz zmierzy się z Boliwijczykiem Hugo Dellienem. Zawodnicy zmierzyli się niedawno, w pierwszej rundzie turnieju w Monte Carlo. Wtedy lepszy okazał się Hurkacz, Liczymy, że takim samym wynikiem zakończy się jutrzejsze starcie, które rozpocznie się o 12:00 na Stadium 3. Jutro także zostaną rozegrane niektóre spotkania w ramach drugiej rundy. Na korcie Manolo Santany swoje mecze rozegrają: Rublew, Djoković i Alcaraz.

Mutua Madrid Open to turniej tenisowy rozgrywany na obiekcie Caja Mágica w Madrycie. Jest imprezą rangi ATP Tour Masters 1000. Turniej męski odbywa się w Madrycie od 2002 roku. Do 2009 roku był to turniej halowy rozgrywany jesienią. Obecnie zmagania odbywają się na wiosnę, zazwyczaj na przełomie kwietnia i maja, na nawierzchni ceglanej. Pięciokrotnie w tym turnieju triumfował Rafael Nadal, a przed rokiem najlepszy był Alexander Zverev.