Iga Świątek pokonała Niemkę, Jule Niemeier 2:6,6:4,6:0 i po raz pierwszy w karierze awansowała do ćwierćfinału US Open! Tam Polka zmierzy się z Jessicą Pegulą.

Odwróciła losy meczu

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla liderki rankingu WTA. Świątek została przełamana w gemie otwarcia i nie potrafiła znaleźć swojego rytmu. Ćwierćfinalistka Wimbledonu imponowała mocą i regularnością swoich uderzeń, po raz drugi przełamała Świątek i wygrała otwierającą partię 6:2. Gdy w drugim secie Niemeier przełamała Świątek na 2:1 to kibice mogli pomyśleć, że to spotkanie zakończy się podobnie jak mecz 3. rundy na Wimbledonie z Alize Cornet – odpadnięciem Polki. Jednak Niemeier nie jest jeszcze tak regularną i doświadczoną zawodniczką. Świątek szybko odrobiła straty, tylko w drugim secie czterokrotnie odbierała serwis rywalce i doprowadziła do remisu, wygrywając 6:4. W decydującym secie zabrakło sił Niemeier i Świątek zwyciężyła pewnie 6:0. Ćwierćfinał US Open to życiowy wynik Świątek na Flushing Meadows, jak również najlepszy rezultat reprezentantki Polski w tej imprezie. O półfinał Świątek zmierzy się z Amerykanką, Jessicą Pegulą.

Rywalka Świątek znalazła się w ćwierćfinale po pokonaniu Petry Kvitovej 6:2,6:3. Drugą parę w górnej części drabinki tworzą Aryna Sabalenka i Karolina Pliskova. Ta pierwsza odwróciła losy meczu z Danielle Collins i pokonała Amerykankę 3:6,6:3,6:2. Czeszka stoczyła ponad trzygodzinny bój z Victorią Azarenką zakończony jej zwycięstwem 7:5,6:7(5),6:2.

Jedyna wielkoszlemowa porażka Nadala w 2022

Ku uciesze wypełnionego po brzegi Arthur Ashe Stadium reprezentant USA, Frances Tiafoe wyeliminował w czwartej rundzie Rafaela Nadala 6:4,4:6,6:4,6:3. Dzięki temu, Tiafoe został jedynym zawodnikiem, który wygra z Hiszpanem w tym sezonie na dystansie pięciu setów. Nadal zwyciężył w Australian Open i Roland Garros, a na Wimbledonie nie wyszedł do półfinałowego starcia z Nickiem Kyrgiosem. Emocji nie brakowało również w innych starciach. Tiafoe w ćwierćfinale zmierzy się z Andriejem Rublowem, który zdecydowanie szybciej pokonał Camerona Norrie’go 6:4,6:4,6:4. Kolejnym ćwierćfinalistą jest Jannik Sinner, który po pięciu setach uporał się z Ilją Iwaszką 6:1,5:7,6:2,4:6,6:3. Pięć setów stoczył także Carlos Alcaraz, który pokonał Marina Cilicia 6:4,3:6,6:4,4:6,6:3. Panowie kończyli swoje spotkanie o 2:30 w nocy czasu nowojorskiego. Sinner i Alcaraz spotkali się w tym sezonie podczas Wimbledonu, wygrał wtedy Włoch. a teraz zmierzą się w ćwierćfinale US Open.

Wtorek na US Open

We wtorek polskich kibiców interesuję tylko jedno wydarzenie. Jan Zieliński i Hugo Nys zagrają swój ćwierćfinał turnieju deblowego, ich rywale to rozstawieni z „jedynką” Rajeev Ram i Joe Salisbury. Początek spotkania o 17:00 czasu polskiego na Luis Armstrong Stadium. Na głównej arenie dwa ćwierćfinały męskie i dwa w turnieju kobiet.