Hubert Hurkacz świetnie prezentuje się w turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak w nocy z czwartku na piątek awansował do ćwierćfinału tej imprezy w singlu oraz deblu.

Hurkacz stoczył zwycięski bój z Hiszpanem, Albertem Ramosem-Vinolasem broniąc po drodze piłki meczowej. Ostatecznie Polak pokonał rywala 6:7(6),6:2,7:6(3). Szkoda pierwszego seta, w którym Hurkacz przegrywał ze stratą przełamania, odrobił wynik, podobnie w tiebreaku Hiszpan prowadził 6-4 i Hurkacz wyrównał na 6-6, jednak w końcówce znów Ramos-Vinolas był ciut lepszy. Druga partia to słaba gra Hiszpana i pewna wygrana Hurkacza 6:2. Decydujący set miał bardzo podobny przebieg do pierwszego, ale w dodatkowej rozgrywce to Polak okazał się lepszy i wygrał 7-3.

Rywalem Hurkacza w ćwierćfinale będzie Nick Kyrgios. Australijczyk pokonał swojego rodaka – Alexa de Minaura 6:2,6:3 i kontynuuje passę świetnych występów. Hurkacz to jeden z niewielu tenisistów, którzy pokonali Kyrgiosa w tym roku. Miało to miejsce w meczu półfinałowym na trawie w Halle. Początek kolejnej odsłony tej rywalizacji o 18:00 czasu polskiego.

W górnej części drabinki po niesamowitym, trzygodzinnym meczu znalazł się Casper Ruud, który pokonał Roberto Bautistę Aguta 6:7(4),7:6(4),6:4. Norweg w ćwierćfinale zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Felixem Augerem-Aliassimem. Ten w dwóch setach okazał się lepszy od Camerona Norriego. W dolnej części drabinki nie brakuje zaskakujących nazwisk. O półfinał zagrają Hiszpan, Pablo Carenno Busta z kwalifikantem Jackiem Draperem. Ten pierwszy pokonał gładko Jannika Sinnera 6:2,6:4, Gael Monfils skreczował w meczu z Draperem przy stanie 6:2,0:2 z perspektywy Brytyjczyka. Ostatnią parę tworzą dwaj nierozstawieni zawodnicy: Daniel Evans i Tommy Paul. Evans pokonał zwycięzcę z Indian Wells – Taylora Fritza 7:6(5),1:6,7:5 a Paul nie dał szans Marinowi Cilicowi triumfując 6:4,6:2.

Hubert Hurkacz oprócz niesamowitego meczu w grze pojedynczej, przeżył także thriller w meczu deblowym. Razem z Janem Zielińskim pokonali parę Boppana/Middelkoop 6:1,6:7(3),12-10 i w ćwierćfinale turnieju zmierzą się z duetem Arevalo/Rojer. Zapowiada się pasjonująca noc dla fanów tenisa w Polsce. Najpierw o 18:00 Hubert Hurkacz kontra Nick Kyrgios. Około 23.00 polski debel Hurkacz/Zieliński zmierzy się z parą Arevalo/Rojer.