Hubert Hurkacz awansował dziś do ćwierćfinału turnieju Astana Open w singlu, oraz do półfinału w grze podwójnej w parze z Janem Zielińskim.

Polak rozpoczął dzień od spotkania singlowego, gdzie jego rywalem był reprezentant gospodarzy, Alexander Bublik. Wrocławianin od początku pojedynku był lepszy w najważniejszych momentach, szybko wyszedł na prowadzenie 4:1 i mimo lekkich turbulencji zakończył pierwszego seta zwycięstwem 6:4. W drugiej partii jedno przełamanie zdobyte na początku wystarczyło, aby Hurkacz wygrał 6:4,6:4 i mógł cieszyć się z awansu do najlepszej ósemki turnieju. Spotkanie obfitowało w wiele widowiskowych akcji i kibice zgromadzeni na trybunach nie mogli narzekać na nudę. Rywalem Polaka w meczu o półfinał będzie rozstawiony z „trójką” Stefanos Tsitsipas. Bilans spotkań obu zawodników to 6-2 dla Greka, ale ostatni ich pojedynek (Miami 2021) zakończyło się triumfem Hurkacza w trzech setach.

Po kilku godzinach Hurkacz ponownie zjawił się na korcie, tym razem bocznym, aby u boku Jana Zielińskiego rozegrać ćwierćfinał gry podwójnej. Polacy pokonali po dramatycznym meczu parę Włochów: Fognini/Bolelli 11-9 w super tiebreaku. W półfinałowym starciu zmierzą się z duetem Francuzów: Mannarino/Martin.

Piątek to kolejny pracowity dzień dla Huberta Hurkacza. Polak ponownie dwukrotnie pojawi się na korcie. Najpierw o 10:00 polskiego czasu zmierzy się ze Stefanosem Tsitsipasem w walce o półfinał gry pojedynczej. Po odpoczynku czeka na wrocławianina mecz o finał w deblu.

Oprócz Hurkacza awans do najlepszej ósemki Astana Open zapewnili sobie dziś: Karen Chaczanow, Novak Djoković i Danił Miedwiedew. Ten pierwszy odwrócił losy meczu z Marinem Ciliciem, wygrywając 2:6,6:3,6:3. Djoković i Miedwiedew nie dali szans swoim rywalom – Van De Zanschulpowi i Rusuuvouriemu pewnie wygrywając w dwóch setach. Wczoraj awans do 1/4 finału uzyskali Mannarino i Rublow, którzy stworzą pierwszą parę ćwierćfinałową. Któryś z nich jest ewentualnym rywalem Hurkacza w półfinale. Na dole drabinki zmierzą się Chaczanow i Djoković oraz Miedwiedew z Bautistą Agutem.